Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli gençler “Medyada Kadın Algısı”nı masaya yatırdı

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırladıkları  “Medyada Kadın Algısı” projesi etkinliği gerçekleştirildi. Online olarak gerçekleştirilen etkinliğe EÜ İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier, proje ekibi öğrencileri Aleyna Aseren, Kerime Osman, Fatma Coşkun ve Serap Öztürk, öğrenciler ve alanında uzman konuşmacılar  katıldı.

EÜ İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier yürütücülüğünde hazırlanan projede “Yeni Medya ve Kadın”, “Radyo ve Televizyonda Kadın”, “Gazete ve Dergilerde Kadın”, “Reklamda Kadın” gibi konular tartışıldı. Online olarak gerçekleştirilen etkinliğin ilk gününde Aleyna Aseren “Yeni Medyada Kadın”, Kerime Osman “Radyo ve Televizyonda Kadın”, Serap Öztürk “Gazete ve Dergide Kadın” ve Fatma Coşkun “Reklamda Kadın” konulu sunumları ile dinleyenleri bilgilendirdi.

 Etkinliğin ikinci günün de ise Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) İzmir Genel Şube Başkanı Sayın Esen Değer Alpagut, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü Öğretim üyesi Doç. Dr. Tirşe Erbaysal Filibeli,  Dev Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Gölbey ve Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi  Öğr. Görevlisi Aycan Ulusan dinleyenlerin sorularını yanıtladı.

Etkinliğin çok verimli geçtiğini ifade eden Doç. Dr. Bilgilier, tamamı kadın öğrencilerden oluşan proje ekibi ile medyada kadınlar karşı kalıp yargıları değiştirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca Doç. Dr. Bilgilier, “Medyada Kadın Algısı” projesine katkıları için katılımcılardan Esen Değer Alpagut, Doç. Dr. Tirşe Erbaysal Filibeli, Erhan Gölbey ve Öğr. Görevlisi Aycan Ulusan adına Hatay’daki ağaçlandırma çalışmalarına destek olmak amacıyla fidan bağışında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir