Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Diş Hekimliği, bu yıl da diş hekimi adaylarının gözdesi olacak

Güç bilimsel altyapısıyla EÜ Diş Hekimliği Fakültesi geleceğin hekimlerine nitelikli eğitim veriyor

EÜ Diş Hekimliği, bu yıl da diş hekimi adaylarının gözdesi olacak

Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, A Plus Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi olma bilinci ve sorumluluğu ile sağlıkta kalite standartlarını da göz önünde tutarak sunduğu eğitim, öğretim ve sağlık hizmeti ile başarısını her geçen gün artırmayı sürdürüyor.

Türkiye’de beş yıllık ilk tam kurumsal akredite olma başarısını gösteren EÜ Diş Hekimliği Fakültesi, en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarının yaptığı değerlendirmelerde dünyada 150-200 bandında, Türkiye’deki üniversiteler arasında ise birinci sırada yer alıyor. 2022 YKS Sonuçlarına göre; Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasındaki diş hekimliği fakülteleri içinde en yüksek puan ile öğrenci alan ikinci fakülte olan EÜ Diş Hekimliği Fakültesi, bu yıl da diş hekimi adaylarının gözde tercihi olacak.

Yarım asırlık kaliteli eğitim geleneği

Fiziki altyapısını, teknolojik imkânlarını güçlendiren EÜ Diş Hekimliği Fakültesi, yetkin akademik kadrosu ve donanımlı laboratuvarları ile ağız ve diş sağlığında Türkiye’nin öncü diş hekimliği fakülteleri arasında yer alıyor. Ege Üniversitesinin dijitalleşme hedefleri kapsamında ağız ve diş sağlığı konusunda önemli projeleri hayata geçiren EÜ Diş Hekimliği Fakültesi, dijital teknolojilerin diş hekimliğindeki tüm ekipmanlarını bünyesinde barındıran “Dijital Klinik” hizmet uygulamaları sayesinde öğrencilerine uygulamalı eğitim olanağı sunuyor. Dijital klinikte hasta tedavi hizmetlerinin yanı sıra, lisans ve lisansüstü öğrencilerin eğitimleri de gerçekleştiriliyor. Bu sayede, yarım asırdan fazla süredir eğitim hayatına devam fakültede; çağın koşullarına uygun, güncel teknolojileri takip eden, uygulama pratiği kazanmış diş hekimleri yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Engelli hastaların genel anestezi ile diş tedavileri sırasında kolaylık sağlayan, üstün ameliyathane olanaklarına sahip “Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”, toplum ağız diş sağlığının korunmasında ve tedavisinde kaliteli ve çağdaş sağlık hizmeti verirken, modern diş hekimliğinin gerektirdiği tüm klinik uygulamaları başarıyla gerçekleştiriyor.

Sağlık turizminde de öncü

Türkiye’nin pek çok ilinden resmi ve özel statüdeki hastanın tedavi için başvurduğu bir merkez konumunda olan EÜ Diş Hekimliği Fakültesi, uluslararası standartların üzerinde tanı ve tedavi hizmeti ile ülkemizde diş sağlığı turizminde en çok tercih edilen diş hekimliği fakülteleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Yurt dışından hasta kabul eden fakülte, modern diş hekimliğinin gerektirdiği tüm klinik uygulamaları başarıyla gerçekleştirerek, uluslararası standartların üzerinde tanı ve tedavi hizmeti sunuyor.

Bilimi toplumla buluşturan fakülte

Ege Üniversitesinin topluma katkı misyonu doğrultusunda, bilimi toplumun bütün katmanlarıyla buluşturan EÜ Diş Hekimliği Fakültesi, İzmir ve bölgedeki kamu ve özel kurum ve kuruluşlarla imzaladığı iş birliği protokolleri ile toplum sağlığına katkı sunan; tanı ve tedavi hizmetleri ile ağız ve diş bakımına yönelik sosyal sorumluk projeleri hazırlayarak, erken yaşta farkındalık oluşturan çalışmalar da yürütüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir