Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Üniversite adayları Ege’de buluştu

EÜ’de, adaylara, ‘tam akredite öğrenci odaklı bir araştırma üniversitesi’nde eğitim almanın avantajları anlatıldı

Haber: Aslı Helvacı-Ayşe İrem Kihtir

Fotoğraf: Ceren Mintaş-Mehmet Bilge

Bu yıl “Sen de Ege’de Yerini Al” temasıyla Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 15’incisi düzenlenen tercih günleri etkinliği, EÜ Büyük Spor Salonunda gerçekleştirildi.

İki gün süren etkinlik kapsamında, Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden üniversite adaylarına,  Ege Üniversitesinin fakülte ve yüksekokulları, sosyal alanlar ve spor tesisleri, akademik ve idari birimleri ile kariyer olanakları tanıtıldı. Aday öğrencilere yönelik oluşturulan “Tercih Masası” ile öğrencilerin karar verme süreçlerine destek sağlandı.

Etkinlikte üniversite adayları ile buluşan Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Öğrencilerin hayatını değiştirecek tercih kararlarında; ilgi, yetenek, değer ve başarının yanı sıra beceri de önemli faktörlerden birisidir. Bölüm ve fakülte seçmeden önce ‘Gelecekte kendimi nerde görmek istiyorum?’ sorusunu sormalısınız. Stantlarımızdan fikir alarak, bu konuda bilgi edinebilirsiniz. Düzenlediğimiz bu etkinlik ile üniversite adaylarının sağlıklı tercih yapmalarını hedefliyoruz” dedi.

Öğrenciler geleceklerini belirliyor

Etkinliğe katılan öğrenciler, akademik birimler tarafından kurulan stantları gezerek yetkili akademisyenlerden bilgi aldılar. Öğrenciler, genel olarak merak ettikleri sorulara tatminkâr yanıtlar aldıklarını belirterek, Ege Üniversitesini üst sıralarda tercih edeceklerini vurguladılar.

EÜ Tepekule’de tanıtıldı

Tanıtım etkinliklerine dört koldan devam eden Ege Üniversitesi, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen “Üniversite Tercih Fuarı”nda stant açtı. Stantta görevli Egeliler, tam akredite bir araştırma üniversitesinde eğitim almanın avantajlarını üniversite adayı öğrencilere anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir