Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Avrupa Cimnastik Şampiyonasına Egeli sporcular damga vurdu

Antalya’da düzenlenen 10. Avrupa Cimnastik Şampiyonası’na Egeli atletler damga vurdu. Tamamı Ege Üniversitesi mezunu, öğrencisi ve öğretim üyelerinden oluşan Artistik Cimnastik Erkekler Milli Takımı, turnuvayı ikincilikle kapattı. Bireysel performanslarda ise Ege Üniversitesi öğrencisi Adem Asil, genel tasnif finalinde 84.965 puanla birinci olurken, halkada ise 14.933 puanla birinciliği elde ederek her iki alanda da Avrupa şampiyonu oldu. Ege Üniversitesi mezunu sporcu Ferhat Arıcan ise paralel barda 14.933 puanla Avrupa ikincisi oldu.

Egeli sporcuların Avrupa Şampiyonasında elde ettiği başarılardan dolayı gurur duyduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Eğitim ve öğretim, araştırma geliştirme faaliyetlerimizin yanında spora da gereken önemi veren bir anlayışa sahibiz. Antalya’da düzenlenen Avrupa Cimnastik şampiyonasında üniversitemizde eğitim gören ve mezun olan sporcularımız, hem takım olarak hem de bireysel anlamda dereceye girerek büyük başarılar elde ettiler.  Üniversitemiz bünyesinden böyle başarılı sporcuların çıkıp bayrağımızı uluslararası arenada dalgalandırması bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Hepsi birbirinden değerli sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Antrenörlüğünü Ege Üniversitesi Mezunu Yılmaz Göktekin’in yaptığı Türkiye Artistik Cimnastik Erkekler Milli Takımında; EÜ öğrencileri Adem Asil, Kerem Şener, Mehmet Ayberk Koşak, EÜ mezunları Ferhat Arıcan ve Ahmet Önder yer alıyor. Ace Teknik Kurul Başkanlığını ise EÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Mehmet İnce yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir