Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Rektör Budak, Ödemiş’te akademisyen ve öğrencilerle buluştu

EÜ Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesinde  ‘Bahar Şenlikleri’nin ilki düzenlendi

Rektör Budak, Ödemiş’te akademisyen ve öğrencilerle buluştu

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, periferide yer alan akademik birimlere yaptığı ziyaretler kapsamında Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesinde akademisyenlerle buluşarak hem çalışmalar hakkında bilgi aldı hem de öğrencilerle bir araya gelerek düzenlenen şenlik coşkusuna ortak oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla geçtiğimiz yıl yayımlanan karar neticesinde fakülte statüsüne kavuşan Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi, ilçeye ve bölgeye katkı sunacak çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesini ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, akademik ve idari çalışanlar ile öğrencilerle bir araya geldi.  İlk defa düzenlenen bahar şenliklerine katıldı. Prof. Dr. Budak’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan ve Fakülte Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zeynep Dere de eşlik etti.

Ege Üniversitesinin sağlık alanında hizmet veren pek çok birime sahip olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz, özellikle sağlık alanında ülkemizde öncü konumda bulunuyor. Sağlık hizmetlerine nitelikli sağlık personelinin yetiştirilmesi ve bölgenin kalkınmasına destek sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl yüksekokul statüsünde bulunan okulumuza fakülte statüsü kazandırdık. Ege Üniversitesi markasını Küçük Menderes havzasıyla buluşturduk. Ödemiş, prestijli bir akademik kurumu kazanmış oldu. Fakültemiz, Ödemiş ve yöresinde bulunan özel ve resmi sağlık kuruluşları ile aramızdaki bağı da güçlendiriyor. Ege Üniversitesi olarak ülkemize nitelikli sağlık personeli yetiştirmeye devam edeceğiz. Hocalarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

“Bölgenin kalkınmasına katlı sağlayacağız”

Ödemiş’in nüfus olarak yoğun bir bölge olduğunu söyleyen Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zeynep Dere, “Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bu bölgeye fakülte olarak katkı sağlamayı hedefliyoruz. Hazırlayacağımız projeler, kuracağımız ortaklıklar ve fakültemiz bünyesine eklenecek olan ‘Dil ve Konuşma Terapisi’ bölümü ile elde edilecek kaynakları bölgeye aktararak kalkınmaya da yardımcı olacağız” dedi.

Ödemiş’in kültürel zenginliklerini anlatan Doç. Dr. Dere, “Yıldız Kent Arşivi, Bedia Akartürk Sanat Evi, Ödemiş Arkeoloji Müzesi gibi önemli tarihi yerler bulunan bölgede; amatör olta balıkçılığı, kış sporları ve yayla turizmi, kuş gözlemi, fidancılık, dağ yürüyüşü gibi aktiviteler yapılabilmekte. Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri sadece akademik düzeyde verilen eğitimle değil, daha üst düzeyde problem çözme, analiz-sentez yapabilme, karar verebilme becerileriyle donanımlı olarak mezun olacaklar. Ege Üniversitesi mezunu olmanın haklı gururu ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kurumlarda, Sağlık Bakanlığına bağlı toplum sağlığı merkezlerinde, hastane ve anaokulları gibi prestijli kurumlarda mesleğe başlamanın mutluluğunu yaşayacaklar” diye konuştu.

Şenlikte öğrencilerle buluştu

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, fakülteye ziyareti sırasında Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesinin Bahar Şenliklerine katılarak öğrencilerle bir araya geldi. Doç. Dr. Zeynep Dere’nin sorumluluğunda Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan “Özel Gereksinimi Olan Çocukların Öz Bakım Becerilerini Destekleyen Drama” etkinliğine katılan Rektör Budak, öğrencilerle sohbet ederek fikirlerini dinledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir