Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli sporcular, “Estetik Cimnastik” dalında birinci oldu

EÜ’de  “17. Türkiye Cimnastik Şampiyonası” düzenlendi

Egeli sporcular, “Estetik Cimnastik” dalında birinci oldu

Ege Üniversitesi ev sahipliğinde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen GNCSPORFEST kapsamında  “17. Türkiye Cimnastik Şampiyonası”  gerçekleştirildi. Şampiyonada, Ege Üniversitesi Estetik Cimnastik Takımı 20.0 puan alarak birinciliği elde etti. Genç sporcuları tebrik eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, başarılar diledi.

EÜ Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonada Türkiye’nin farklı üniversitelerinden genç sporcular yarıştı. Takım halinde yarışan sporcular “Akrobatik Cimnastik” ve “Estetik Cimnastik” dallarında performans sergiledi. Sergiledikleri performans ile sporcular adeta bir görsel şölene imza attı.

Antrenörleri Dr. Öğretim Üyesi Emine Kutlay öncülüğünde kasım ayından itibaren yarışmaya hazırlanan Ege Üniversitesi Estetik Cimnastik Takımı, müsabakalarda 20.0 puan alarak sergiledikleri performans ile birinci oldu. Takım antrenörü Dr. Öğretim Üyesi Emine Kutlay,  asıl hedeflerinin uluslararası turnuvalar olduğunu ifade etti.  Gazi Üniversitesi 17.8 puanla ikinci,  Ahi Devran Üniversitesi ise 16.3 puanla üçüncü oldu. Genç Egeli sporcular ödül coşkusunu EÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Timuçin Gencer ile paylaştı.

Ege Üniversitesi Estetik Cimnastik Takımı Yağmur Kuruçalı, Melisa Yırtıcı, Buse Abacı, Ezgi Yeşil, Tuğba Yavuz, Ronahi Şentürk, Dilara Kahraman sporcularından oluşuyor.  Akrobatik Cimnastik dalında ise 26,1 puan ile Haliç Üniversitesi birinci, 25,9 puan ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ikinci, 25,6 puan ile Gazi Üniversitesi üçüncü ve 24,4 puan ile Ahi Devran Üniversitesi dördüncü oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir