Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

İKSAD’dan Egeli İletişimciye ödül

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Selin Bitirim Okmeydan, 2021 yılı 12. İKSAD Bilim Ödülü’ne layık görülen akademisyenlerden birisi oldu.  İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, üretken akademisyeni tebrik ederek başarılar diledi.

İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (İKSAD) tarafından 2010 yılından beri düzenlenen ve 2021 yılında 12’ncisi gerçekleştirilen “Bilim Ödülleri” sahiplerini buldu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Halka İlişkiler Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Selin Bitirim Okmeydan, “İKSAD 2021 Bilim Ödülü”nü kazanan akademisyenler arasında yer aldı.

Akademisyenler arasında bilimsel bilginin üretilmesini teşvik etmek amacıyla verilen bilim ödülünün sahibi Egeli İletişimci Doç. Dr. Bitirim Okmeydan, Ege Üniversitesinin uluslararası arenada temsiline katkı sağlamaktan dolayı gururlu olduğunu ifade etti.

Doç. Dr. Bitirim Okmeydan’ı makamında ağırlayarak tebrik eden EÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Çalışmaları ile uluslararası akademik gelişime katkı sağlayan başarılı öğretim üyemiz Doç. Dr. Selin Bitirim Okmeydan hocamızı tebrik eder, başarılar dilerim” dedi.

Ödül almaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Doç. Dr. Bitirim Okmeydan ise  “Yıl içinde yaptığım akademik çalışmaların sonucunda 12. İKSAD Bilim Ödülü kazanan akademisyenler arasında yer aldığım için çok gururluyum.  Bilimsel çalışmalarımın uluslararası arenada takdir görmesi de mutluluk verici. Mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum Ege Üniversitesine bu ödülü getirmekten ve Ege Üniversitesinin uluslararası temsiline katkı sağlamaktan dolayı ayrıca mutlu ve gururluyum” diye konuştu.

İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü

2010 yılında Türkiye’de kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşu olarak kurulan enstitü, çalışmalarına Türkiye, Japonya, Ukrayna, Kazakistan ve Azerbaycan’ı kapsayan geniş bir iş birliği platformunda devam ediyor. Enstitünün temel hedefi; kültürlerarası diyalog geliştirerek uluslararası akademik çalışmaları ve dünyanın farklı kurumlarındaki akademisyenleri bir araya getirmek ve bilimsel bilginin üretilip çoğaltılmasına katkı sağlamak. Enstitü, her yıl özgün bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan bilim insanlarını ödüllendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir