Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege’den göz hastalıkları alanında İngilizce bilimsel dergi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Filiz Afrashi ve beraberindeki öğretim üyeleri, devlet üniversiteleri arasında bir ilke imza atarak göz hastalıkları alanında İngilizce olarak bilimsel dergiyi yayın hayatına geçirdi. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, kendisini ziyaret eden Prof. Dr. Afrashi ile beraberindekileri tebrik etti.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Filiz Afrashi ile anabilim dalında görevli öğretim üyeleri bir ilke imza attı. Prof. Dr. Afrashi ve ekibi, gözün yapısı ile gözde meydana gelen hastalıkları inceleyen bilim dalı oftalmoloji alanında, İngilizce bilimsel dergiyi yayın hayatına geçirdi. Prof. Dr. Afrashi ekibi ile EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı ziyaret etti. Ege Üniversitesinin güçlü akademik kadrosunun pandemi öncesinde olduğu gibi pandemi sürecinde de bilim camiasında adından sıkça söz ettirdiğini dile getiren Rektör Budak, “Akademik kadromuzla gurur duyuyoruz. Gerek ulusal gerekse uluslararası bilim camiasında üniversitemizi başarıyla temsil ediyorlar. Yaptıkları bilimsel çalışmaların yanı sıra, kendi alanlarında araştırmalar yapan bilim insanlarına da katkı sunmak üzere bilimsel dergi yayınlamaya başlayan Filiz hocamızı ve ekip arkadaşlarını tebrik ediyorum” dedi.

BİLİMSEL MAKALELER DÜNYAYLA PAYLAŞILACAK

“European Eye Research” adlı bilimsel derginin ilk yayını çevrimiçi olarak yapıldı. Dergini, devlet üniversiteleri içinde ‘Oftalmoloji alanında’ tamamen İngilizce olarak basılan ilk oftalmoloji dergisi olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Afrashi, “Uluslararası danışma kurulu üyeleri bulunan dergimiz yılda 3 kez Nisan, Ağustos ve Aralık ayında basılacak. Dergimiz, genel oftalmoloji alanında önemli makaleler, derleme ve olgu sunumlarından oluşuyor. İlk sayısını basılı ve online olarak yayınladığımız dergimize http://europeaneyeresearch.com adresinden ulaşılabilir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir