Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Geleceğin eczacıları inovatif ve yaratıcı projeleri ile yarışacak

  “FARMAFİKİR – Geleceğin Eczacılığı ile İlgili İnovatif Yaklaşımlar”  yarışması

Geleceğin eczacıları inovatif ve yaratıcı projeleri ile yarışacak

 Selinay Mutlu, Gülin Deniz Bilir

Agit Tatlı, Şevval Dila Babaoğlu

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği tarafından düzenlenen ve bu yıl 7’ncisi yapılacak olan  “FARMAFİKİR – Geleceğin Eczacılığı ile İlgili İnovatif Yaklaşımlar” konulu İnovasyon ve Fikir Yarışmasına Ege Üniversitesi ev sahipliği yapacak. Yarışmada başarılı olan projeler, 9 Mayıs Perşembe günü Fen  Fakültesi Konferans Salonunda saat 15.00’te düzenlenecek törenle ödüllendirilecek.

Her yıl farklı bir üniversitede gerçekleştirilen yarışmaya bu yıl Ege Üniversitesi ev sahipliği yapacağını söyleyen Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, “Etkinliğin amacı, eczacılık eğitimi gören öğrencilerin mesleğe dair yaratıcılıklarının önünü açarak, genç beyinlerin ortaya çıkardığı projeleri mesleğe kazandırmak. Bu yıl Türkiye’deki tüm eczacılık fakültelerinin öğrencileri tarafından hazırlanan 83 proje yarışmaya katıldı. Akademisyen, eczacı, ilaç sanayi ve ecza deposu yönetici temsilcilerinden oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu 5 proje finale kaldı. 9 Mayıs’ta fakültemiz ev sahipliğinde düzenlenecek törende ödüller sahiplerini bulacak. Proje ve fikir yarışmasında dereceye giren proje sahibi öğrencilere para ödülü, girişimcilik eğitimi ödülü ve mentörlük ödülü verilecek” dedi.

Ödül töreni kapsamında protokol konuşmalarının ardından finale kalan projelerin sunumları gerçekleştirilecek. “Verilerle Geleceğin Eczacıları” sunumunun akabinde “2020 Yılı En İnovaitf Eczacılık Fakültesi”, “2024 Yılı En İnovatif Öğrenci Topluluğu” ve “FarmaFikir” yarışmasının ödülleri takdim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir