Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ’de uluslararası öğrencilere yönelik oryantasyon programı düzenlendi

Ege Üniversitesi uluslararası öğrenciler için çekim merkezi oldu

EÜ’de uluslararası öğrencilere yönelik oryantasyon programı düzenlendi

Ege Üniversitesi uluslararasılaşma misyonu çerçevesinde yürüttüğü çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde uluslararasılaşma misyonu kapsamında Erasmus ve Orhun Değişim Programına tam destek veren Ege Üniversitesi, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi bahar yarıyılında, ikili işbirliği protokolleri ile gelen öğrencilerle birlikte 14 ülkeden toplam 58 değişim öğrencisini ağırlıyor.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak,  Ege Üniversitesinin, uluslararası öğrenciler için çekim merkezi haline geldiğini vurgulayarak, bundan sonraki süreçte de Türk Dünyası başta olmak üzere yurt dışından daha çok öğrenci ağırlayacaklarını söyledi.

Ege Üniversitesinde eğitimine devam eden yabancı öğrencilerin üniversiteye ve İzmir’e adaptasyonunu kolaylaştırmak için “Welcome Ege Event” etkinliği düzenlendi. Türkiye Ulusal Ajansı’nın desteğiyle EÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlkin Şengün, Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü Yönetimi ve Personeli, Değişim Programları Birim Koordinatörleri ve yabancı öğrenciler katıldı.

Uluslararası değişim programı öğrencilerini bir araya getiren etkinliğin ilk gününde Türk Halk Dansları Topluluğu ile Hip Hop Topluluğu dans gösterisi sergiledi. Dans gösterileriyle eğlenceli bir gün geçiren öğrenciler, ertesi gün ise Bergama Antik Turu ile tarihi bir yolculuğa çıktılar. Öğrenciler, Bergama’nın tarihi mekânları olan Akropol, Asklepion ve Bazilika’yı gezme fırsatı buldular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir