Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Girişimcilik Topluluğu girişimcilik ekosistemini öğrencilerle buluşturuyor

Ege Üniversitesi (EÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) bünyesinde yer alan öğrenci toplulukları, Egeli gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal, sportif faaliyetlere aktif olarak katılması, serbest zamanlarını daha verimli bir şekilde değerlendirmeleri için faaliyetlerini sürdürüyor. Ege Üniversitesinin 84 öğrenci topluluğu, düzenledikleri faaliyetlerle öğrencilerin kişisel ve akademik gelişimlerine de katkı sağlıyor.

EÜ Girişimcilik Topluluğu (EGT), öğrencilerin geleceklerini bilinçli şekillendirmeleri amacıyla, iş hayatına girmeden önce çalışma alanlarında bilgi ve tecrübe kazanarak, kendilerini keşfetmelerine yönelik çalışmalar yürütüyor. Girişimcilik Topluluğu, Ege Üniversitesinde girişimcilik ekosisteminin yerleşmesi için pek çok faaliyet düzenliyor. Kurulduğu 2016 yılından beri Ege Üniversitesinin en büyük topluluklarından birisi olan Girişimcilik Topluluğu; medya ve iletişim, sponsorluk, sosyal sorumluluk, organizasyon ve iş, staj, teknik gezi olmak üzere beş koordinatörlükten oluşuyor. Bu koordinatörlükler altında eğitimler, workshoplar, seminerler, teknik geziler, sosyal faaliyetler ve sosyal sorumluluk projeleri düzenleniyor.

 Topluluğun gönüllülük esasıyla çalışan üyeleri; girişimcilik ekosistemine katılmak isteyen öğrencilere ilham kaynağı olurken, onların mezun olduktan sonra iş bulma süreçlerine de destek sağlıyor. Topluluk üyeleri; yapılan çalışmaları neticesinde tecrübe kazanırken aynı zamanda çeşitli eğitimlerle sertifika sahibi oluyorlar. Topluluk yeni yılda da çeşitli konferanslar, etkinlikler, gezi organizasyonları ve kariyer buluşmalarıyla Ege Üniversitesi öğrencilerini girişimcilikle buluşturarak kariyerlerine yön vermeye devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir