Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Üniversitesinde  “Etkili Ebeveynlik Programı” düzenlendi

Rabia Güner

Ege Üniversitesi (EÜ) Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü tarafından 2-6 yaş arası çocuğu olan üniversite personeline yönelik “Etkili Ebeveynlik Programı” düzenlendi.  EÜ Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aysun Doğan ve Gelişim Psikolojisi yüksek lisans öğrencileri Helin Özge Bazkır, Ayça Barklı ve Emine Hilal Mutlu tarafından verilen eğitim sonucu katılımcılara sertifika verildi. Programın sertifika törenine; Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Ayönü, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fulya Dedeoğlu Konakçı ile farklı fakülte ve birimlerde çalışan ebeveynler katıldı.

Programın açılışında konuşan Prof. Dr. Aysun Doğan, “Etkili ebeveynlik programının amacı 2-6 yaş arasında çocuğu olan ebeveynlere çocukların bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimi hakkında bilgiler vermek, ebeveyn çocuk iletişimini güçlendirmektir. Çocukların bu dönemde karşılaştıkları sorunları ele almak ve gelişimsel süreçlerin hızla ilerlediği bu dönemde ebeveynleri bilinçlendirerek çocukların topluma yararlı bireyler olmalarına katkı sağlamaktır. Bu anlamda programa katılan tüm ebeveynlere katılımları ve duyarlılıkları için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Program sonunda düzenlenen sertifika töreninde katılımcılara sertifikaları Dekan Prof. Dr. Yusuf Ayönü ve eğiticiler tarafından takdim edildi. Prof. Dr. Aysun Doğan, ebeveynlerin geri bildirimlerinin program için önem taşıdığını belirtirken, bir sonraki eğitimde katılımcı anne ve baba sayısını artırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir