Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Üniversitesi Aşık Veysel’i unutmadı

EÜ DTMK’den  “Dostlar Seni Unutmadı” etkinliği

Ege Üniversitesi Aşık Veysel’i unutmadı

Vefatının 50. yılında, 2023 yılının UNESCO tarafından “Aşık Veysel Yılı” olarak ilan edilmesiyle Veysel, tüm dünyada ve Türkiye’de anılmaya devam ediyor.  Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı (DTMK) da düzenlediği bir dizi etkinlikle Aşık Veysel’i ve eserlerini gelecek nesillere aktarıyor. Bu bağlamda EÜ Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde, Aşık Veysel Yılı etkinlikleri kapsamında “Dostlar Seni Unutmadı” adlı konser ve sunum etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, EÜ DTMK Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey Usta, Konservatuvar yönetimi, akademisyenler ve sanatseverler katıldı. Programda EÜ Tıp Fakültesi emekli öğretim üyesi ve bağlama sanatçısı Prof. Dr. Sait Eğrilmez, EÜ DTMK Ses Eğitimi Bölümü Öğr. Gör. Dr. Gani Pekşen, EÜ DTMK Ses Eğitimi Bölümü Öğr. Gör. Ünal Yılmaz, EÜ DTMK mezunu-sanatçı Özgür Yurteri icracı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğr. Gör. Dr. Süleyman Şenel konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinlik kapsamında Aşık Veysel’in birbirinden değerli eserleri icra edildi. DTMK Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey Usta konuşmalarının ardından teşekkür belgelerini takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir