Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ’de “Geleneksel Sanatlar” Cumhuriyetin 100. Yılında yaşatılmaya devam ediyor

Ege Üniversitesi(EÜ) tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında EÜ Emel Akın Meslek Yüksekokulu tarafından “Geleneksel Sanatlardan Keçe ile Cumhuriyetin 100.Yılı”  ve “Cumhuriyetimizin 100.Yılında Atatürk Tahta Kalıp Baskı Sanatı ile Buluşma” atölye çalışmaları gerçekleştirildi.  Emel Akın MYO Moda Tasarım Bölümünden Öğr. Gör. Şükran Tümer ve Öğr. Gör. Berna Aybartürk  koordinatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliklerde katılımcılar, geleneksel sanatlardan keçe ve tahta kalıp baskısını deneyimleme fırsatı buldular.

 “Üniversitemizin mavisini, bayrağımızın renkleriyle kombinledik”

Emel Akın Meslek Yüksekokulunda düzenlenen atölye çalışmaları ile ilgili bilgi veren Öğr. Gör. Şükran Tümer, “Her yıl geleneksel olarak yaptığımız etkinliklerimizi bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel olarak gerçekleştirmek istedik. ‘Atatürk’ teması ile yaptığımız çalışmalarda Üniversitemizin mavi rengini bayrağımızın kırmızı beyaz renkleriyle kombinledik. Atölye çalışmalarıyla yeni nesil gençlerimizi keçe sanatı ve tahta kalıp baskı sanatı ile tanıştırmak istiyoruz” dedi.

Öğr. Gör. Berna Aybartürk ise, “Gençlerimizin geleneksel sanatlara olan ilgisini artırarak değerler bilincini yükseltmek istiyoruz. Gençlerin geleneksel sanatlar ile tanışması, birlikte sanat atölyelerinin ve Cumhuriyet ve Atatürk farkındalığının yaygınlaştırılması amacıyla her yıl Emel Akın Meslek Yüksekokulu olarak etkinliklerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir