Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Türkiye’nin Engelsiz Kampüsünde, özel sporcuları ile 100. yıl coşkusu yaşandı

Ege Üniversitesi (EÜ) Spor Bilimleri Fakültesi, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bornova Gençlik Merkezi, Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu, Türkiye Görme Engelliler Federasyonu, Bayraklı Belediyesi, Buca Belediyesi Engelliler Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, MEB Özel Eğitim Okulları ortaklığında Engelsiz Kampüs etkinliğinin 3’üncüsü gerçekleştirildi.

Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Engelsiz Kampüs: Özel Sporcularımız ile Ege’ de 100. Yıl Coşkusu” adlı sosyal sorumluluk projesi ile Cumhuriyetin 100. Yaşı büyük bir heyecanla kutlandı. EÜ Büyük Spor Salonu’nda düzenlenen sosyal sorumluluk projesinin yürütücülüğünü EÜ Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Arş. Gör. Meral Sevinç Tırpan üstlendi. Şenliğe, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, öğretim üyeleri, eğitmenler, özel sporcular ve ailelerinin yanı sıra öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan EÜ Rektör Yardımcısı Mehmet Ersan, “Sizleri burada görmek bizleri çok mutlu ediyor. Cumhuriyetimizin 100. Yılını sizlerle birlikte kutlamak çok değerli. Özel sporcular bizler için çok kıymetli üniversitemizde çok sayıda özel öğrencimiz ve mevcut. Engelsiz Ege Birimimiz bu konuda yoğun mesai harcamakta. Sizlere her zaman destek olmaya hazırız. Bu projede emeği geçen tüm hocalarıma ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgi veren Arş. Gör. Meral Sevinç Tırpan, “Özel sporcularımıza yönelik sürdürülebilir bir proje hayaliyle bu yola çıkmıştık ve 3. projemizi bugün gerçekleştirdik. Cumhuriyetin 100. yaşı birçok farklı alanda farkı şekillerde kutlanmakta, bizler 100. yaşımızı Egeli öğrencilerimiz ve özel sporcularımız birlikte oyunlar, danslar, gösteriler, sportif etkinlikler ile kutlamak istedik ve iyi ki de öyle yapmışız onların yüzündeki mutluluğu görmek çok güzel. Yetişkin birer birey olarak üniversite hayatlarının ilk yıllarında böylesine güzel bir farkındalık yaşayan öğrencilerimiz 4. projenin planını yapmaya başladılar bile. Böylesine değerli farkındalıklar geleceğimiz adına umut verici adımlar” diye konuştu.

Şenlik hakkında bilgi veren Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Ersin Engin, “Özel sporculara verilen değer çok kıymetli. Federasyon Başkanımız Sayın Birol Aydın destekleri ile İzmir de etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Her sene kapılarını bizlere açan Ege Üniversitesi ailesi ve özveri ile bize destek olan üniversite öğrencilerimiz bu konuda çok duyarlı. Başta Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak hocamıza ve tüm EÜ ailesine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Şenlik sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan tarafından sporculara katılım belgeleri ve madalyaları takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir