Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Eczacılık Fakültesinden coşkulu 100. yıl kutlaması

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Korosu “Türkülerin Sesi Konserinde” Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi

EÜ Eczacılık Fakültesinden coşkulu 100. yıl kutlaması

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından “Cumhuriyetin 100.Yılı Etkinlikleri” kapsamında “Türkülerin Sesi Konseri-Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” mini konseri gerçekleştirildi. EÜ Eczacılık Fakültesi Uygulama Eczanesi önünde düzenlenen konseri Eczacılık Fakültesi Korosu verdi. Konsere Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Bayrı Eraç, Doç. Dr. Evren Atlıhan Gündoğdu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Yoğun katılımın olduğu konserde öğrenciler ve akademisyenler Atatürk’ün sevdiği şarkılarla hem eğlendi hem de hüzünlendi.

Konser öncesi konuşan Dekan Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, “Dün ülke olarak hep birlikte Cumhuriyet Bayramımızın yüzüncü yılını kutladık. Üniversitemizde çok sayıda etkinlikle Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlanıyor. Biz de fakülte olarak bugün burada personelimiz, emekli personelimiz, hocalarımız, mezunlarımız ve öğrencilerimizden oluşan bir koro ile coşkulu bir biçimde en büyük bayramımızı kutlayalım istedik. Cumhuriyet ile ilgili söylenecek çok şey var. Bize düşen bu Cumhuriyeti ilelebet yaşatmak, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde dediği gibi ‘Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir’ sözünü şiar edinerek hareket etmenizi siz sevgili gençlerden bizler de bekliyoruz. Ayrıca bizler de elimizden geldiği kadar çalışarak bu memlekete, bu vatana borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Cumhuriyetimiz var olsun, ilelebet payidar olsun” dedi.

Şefliğini Eczacılık Fakültesi Fakülte Sekreteri Tuncay Tezcan’ın üstlendiği koroda klavyede Selahattin Gün, bağlamada Ramazan Karabacak, kabak kemanede Berkay Şahin, klarnette Ali Çağrı Şengül, ritimde Ahmet Yılmaz ve Okan Kılınç yer aldı. Eczacılık Fakültesi emekli akademisyenleri, mezunları, idari personeli ve öğrencilerinden oluşan 24 kişilik koro, Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan 13 parçalık eserleri seslendirdi. Koro; “Çökertme”, “Sarı Saçlım Mavi Gözlüm”, “Vardar Ovası”, “Çayır Çimen Geze Geze” gibi pek çok türküleri dinleyicilerin beğenisine sundu.  Ayrıca koroda solo olarak Güldane Çetin “Suzan Suzi” , Sedef Erçiçek ise “Yandırdın Kalbimi” türkülerini söyledi. Yoğun katılımın olduğu konserde gençler, eğlenceli türkülerle birlikte dans ederek Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladı. Konserin sonunda Dekan Prof. Dr. Gürer Orhan, koro şefi Tuncay Tezcan’a çiçek takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir