Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Üniversitesiden “100. Yıl Kan Bağışı Can Bağışı Kampanyası”

EÜ’de “Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri” kapsamında kan bağışı kampanyası başlatıldı

Ege Üniversitesiden “100. Yıl Kan Bağışı Can Bağışı Kampanyası”

Ege Üniversitesi (EÜ) “Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri” kapsamında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kan Merkezi tarafından kan bağışına dikkat çekmek, toplumun kan bağışı konusundaki farkındalığını artırmak ve kan bağışını teşvik etmeyi amacıyla “100.Yıl Kan Bağışı Can Bağışı Kampanyası” başlatıldı. Kampanyanın açılış törenine EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüçhan Sertöz, EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Devrim Bozkurt, EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Kan Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yeşim Aydınok, akademisyenler, öğrenciler, çalışanlar, hastalar ve hasta yakınları katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Tam akreditasyona sahip, öğrenci odaklı, öncü araştırma üniversitemiz; hem sunduğu sağlık hizmetleri hem de farkındalık eğitimleriyle bilinçli ve sağlıklı bir toplum oluşturmak için önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu sene, Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında  ‘Türkiye Yüzyılı’ mottosu ile pek çok etkinlik düzenliyoruz.  Bu kapsamda Tıp Fakültesi Hastanesi Kan Merkezi tarafından kan bağışına dikkat çekmek amacıyla bir hafta sürecek olan 100.Yıl Kan Bağışı Can Bağışı Kampanyasını başlatıyoruz.  Tıp Fakültesi Hastanemizde, Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz bu anlamlı etkinliğe; öğrencilerimiz, çalışanlarımız ve vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor.  Bu büyük ilgiyi görmekten büyük memnuniyet duyduk. Bütün gönüllülere şimdiden çok teşekkür ediyor, 23-29 Ekim Haftası içinde tüm halkımızı kan bağışına davet ediyoruz” diye konuştu.

“Sürekli ve düzenli kan bağışına bekliyoruz”

Kan bağışının toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi yönünde önemli katkı sağladığını ifade eden Prof. Dr. Aydınok, “EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Kan Merkezi, hastaların her türlü acil ve kronik ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlü bir merkez. Hastalarımızın kan ihtiyacı çok büyük. Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yılında Ege Üniversitesi Kan Merkezi olarak bu toplumsal sorumluluğa işaret etmek istedik. Bugün, hekimlerimiz, öğrencilerimiz, hastalarımız ve çalışanlarımızla beraber bu ihtiyaca yanıt oluşturmak için gayret içerisindeyiz. 23-29 Ekim Haftası, her gün 08.30-20.30 saat aralığında, Ege Üniversitelilerin önderliğinde, tüm İzmirlileri Ege Üniversitesi Kan Merkezine kan bağışında bulunmak üzere davet ediyoruz. Bu dayanışma ruhunun gönüllü ve düzenli kan bağışçılarımızın artışı ile sürdürülebilir bir boyut kazanmasını diliyor, tüm İzmirlileri bu kampanya süresinde ve bu kampanya ile sınırlı kalmamak üzere sürekli ve düzenli kan bağışına bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir