Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ İletişim Fakültesi yeni öğrencilerini bekliyor

Yeni iletişimciler; tam akredite, öğrenci odaklı, bir araştırma üniversitesinde eğitim alacaklar

Aslı Helvacı- Ayşe İrem Kihtir

Ceren Mintaş- Mehmet Bilge

Türkiye’nin en köklü iletişim fakültelerinden biri olan Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi, yeni öğrencilerini bekliyor. Temeli 1968 yılı İzmir Karataş Özel Gazetecilik Yüksekokulu’na dayanan fakülte, 1992 yılında bugünkü statüsüne kavuştu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, yakından tanınan ve beğeniyle takip edilen pek çok gazeteci, yönetmen, reklamcı, halkla ilişkiler uzmanı, senarist ve fotoğrafçıyı medya ve iletişim sektörüne kazandırdı.

Aldığı teorik eğitimi ve temel iletişim becerilerini mesleki uygulamalarda kullanabilen, eleştirel bakış açısına sahip, toplumla iç içe, kamu yararını gözeten iletişimciler yetiştirmeyi amaçlayan Fakültenin, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Reklamcılık, Gazetecilik,  Radyo, Televizyon ve Sinema bölümleri, İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurumu (İLEDAK) tarafından yeniden akredite edildi.

Teori ve pratiği buluşturan modern uygulama imkânları

Gazetecilik, Radyo-Televizyon ve Sinema, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Reklamcılık olmak üzere bünyesinde dört bölüm bulunan EÜ İletişim Fakültesi, donanımlı akademik kadrosu, öğrencilerine teorik ve uygulamalı eğitimleri ile onların mesleki pratiklerini geliştirme imkanı da sunuyor. Öğrenciler, günün koşullarına ayak uydurabilen, gündemi takip eden EÜ Ege Ajans Haber Merkezi ve EÜ Medya Uygulama ve Araştırma Merkezinde muhabirlik, fotoğrafçılık, haber yazma, program üretme, televizyona içerikler oluşturma, radyo yayıncılığı uygulama pratikleri ile mesleki deneyime sahip, sektöre hazır olarak mezun oluyorlar.

“İletişim sektörüne hazır mezunlar”

Geleceğin iletişimcilerini en iyi şekilde yetiştirmeyi amaçlayan EÜ İletişim Fakültesi; öğrenci odaklı, kaliteli eğitim anlayışı ile bölgesel, ulusal ve evrensel gereksinimleri karşılayabilen; mesleki ve kültürel olarak donanımlı, değişime açık, bilimsel düşünceyi yaşam biçimi olarak benimsemiş mezunlarını sektöre kazandırıyor. Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen “Engelsiz Üniversite” ödülleri kapsamında EÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü “Engelsiz Program Nişanı” almaya hak kazandı.  EÜ İletişim Fakültesi, bir yandan eğitim-öğretim, araştırma geliştirme, sosyal sorumluk, topluma hizmet ve uluslararası işbirlikleri yürütürken diğer yandan da proje, yayın ve yapım, film, belgesel, fotoğraf, haber içerikleri de hazırlıyor.

“Yeşil, sürdürülebilir, erişilebilir bir kampüs ortamı”

Yeni iletişimciler tam akredite, öğrenci odaklı bir araştırma üniversitesinde eğitim alma olanağı bulacaklar. Ulusal ve uluslararası alandaki paydaşları ile güçlü bir işbirliği ve iletişim ağı bulunan Ege Üniversitesi,  yeşil, sürdürülebilir, erişilebilir ve yaşanabilir bir kampüs ortamına sahip. Eğitim öğretim ve araştırma geliştirmenin yanı sıra kültürel sportif ve sanatsal faaliyetleri ile de öne çıkan Ege Üniversitesi, akademi alanında Türkiye’nin küresel markalarından biri olarak başarısını her geçen yükseltiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir