Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Rektör Prof. Dr. Budak, “Mezunlarımızın başarıları bizleri gururlandırıyor”

Ege’de öğrenciler ve mezunlar bir araya geldi

Rektör Prof. Dr. Budak, “Mezunlarımızın başarıları bizleri gururlandırıyor”

Ege Üniversitesi Kariyer Planlama ve Başarı Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “Mezunlarımız Öğrencilerimizle Buluşuyor” etkinliği kapsamında mezunlar ve öğrenciler bir araya gelerek deneyim paylaşımında bulundu. Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ üst yönetimi, senato üyeleri, akademik-idari personel, öğrenciler ve mezunlar katıldı.

Konuşmasında mezunlara seslenen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Siz kıymetli mezunlarımızın başarıları sayesinde ülkemizin dört bir yanında üniversitemizden övgüyle bahsediliyor. Meslek hayatınızda imza attığınız her başarı bizleri gururlandırıyor. Bizler, bir Üniversitenin başarı ölçütlerinin başında mezunlarının başarısının olduğuna inanıyoruz. Bu bilinçle, göreve geldiğimiz ilk andan itibaren mezunlarla ilgili hedeflerimizi gerçekleştirmek için pek çok yeni uygulamayı hayata geçirdik.  Mezunlarımıza dönem arkadaşları ve hocalarıyla vakit geçirecekleri ve Egeli olmanın ayrıcalığını tekrardan hissedecekleri mezun buluşmaları etkinlikleri düzenledik. Şu ana kadar 59 bin 975 kişiyi Mezun Sistemi’ne kaydettik. Mezunlarımıza, hem üniversite içinde hem de üniversite dışında anlaşmalı olduğumuz kurumlardan indirimli olarak faydalanma hakkı veren, kampüsümüze giriş çıkış kolaylığı sağlayan; sosyal tesislerimizden, kütüphanemizden faydalanmalarını sağlayan Mezun Kart uygulamasını hayata geçirdik. Son altı ayda sistemimize 5 bin 353 mezunumuz dahil ettik, 592 mezun etkinliği düzenledik, çok sayıda iş ve eğitim ilanını toplam 108 bin 615 mezunumuza mailing yoluyla ulaştırdık. Bunun yanı sıra mezunlarımızı içeren çeşitli sosyal sorumluluk projeleri hazırladık ve uygulamaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Eylül ayında büyük bir mezun buluşması gerçekleştireceklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Budak, “Bizleri bir araya getiren bu anlamlı etkinlikte siz değerli mezunlarımızı, Kariyer Planlama ve Başarı Koordinatörlüğümüze bağlı Mezunlarla İlişkiler Ofisinde aktif olarak yer almaya, öğrencilerimizle bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmaya davet ediyorum. Eylül ayı içerisinde gerçekleştireceğimiz büyük mezun buluşmamızda sizleri ailelerinizle birlikte kampüsümüzde ağırlayacağımızın da müjdesini vermek istiyor,  sizleri saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Üniversitemize tekrar hoş geldiniz” dedi.

Ege mezunu başarılı sporculara ve antrenörlere plaket takdim edildi

Etkinlikte 18. Türkiye Üniversiteler Yaz Spor Oyunlarında Voleybol Erkekler Süper Ligi şampiyonu olan Ege Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı, başarılarını öğrenciler ve mezunlarla kutladı. Ege Üniversitesi mezunu olan Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkan Vekili İsmail Göktekin, Antrenör Yılmaz Göktekin ile milli sporcular Ferhat Arıcan, Adem Asil ve Ahmet Önder de mezun oldukları üniversitede öğrencilerle deneyimlerini paylaştılar. Başarılı sporcu ve antrenörlere Rektör Prof. Dr. Necdet Budak tarafından plaket takdim edildi.

Samsunspor’u Süper Lig’e taşıyarak büyük bir başarı elde eden Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, Türkiye’nin özellikle cimnasitk alanında son dönemlerde önemli sporcular yetiştirdiğini belirtti. Eroğlu, mezun olduğu Ege Üniversitesinde bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkan Vekili İsmail Göktekin ve Antrenör Yılmaz Göktekin ise özellikle artistik cimnastiğin, olimpiyatların en fazla izlenen dallarından biri olduğunu belirterek, olimpiyatlara giden 5 sporcudan 4’ünün Ege Üniversitesi mezunu olduğuna dikkat çektiler.

Sporcular adına konuşan olimpiyat madalyalı sporcu Ferhat Arıcan ise Ege Üniversitesinden mezun olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek hocalarına ve antrenörlerine teşekkür etti.

Program kapsamında EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü tarafından hazırlanan zeybek gösterisi katılımcıların beğenisini kazandı.  Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan The Rocktors grubu ile birlikte sahne alan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Uzun İnce Bir Yoldayım” ve “Çöpçüler” şarkılarına eşlik etti. Etkinlikte ayrıca Ege Üniversitesinden mezun olan tanınmış kişilerin mesajlarını içeren bir video gösterimi yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir