Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Taşkent Eczacılık Enstitüsü akademisyenlerine EÜ’de eğitim verildi

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin uluslararasılaşma atağı sürüyor…

Taşkent Eczacılık Enstitüsü akademisyenlerine EÜ’de eğitim verildi

Uluslarasılaşma alanında öncü çalışmalara imza atan Ege Üniversitesi (EÜ), tüm birimleriyle çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. EÜ Eczacılık Fakültesi ile Özbekistan Taşkent Eczacılık Enstitüsü arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Ege Üniversitesinde,  Özbek akademisyenlere “Eğiticilerin Eğitimi” programı düzenlendi. Özbekistan’dan 20 akademisyen, Ege Üniversitesi Eczacılık ve Eğitim fakülteleri tarafından düzenlenen “Eğiticilerin Eğitimi” programı kapsamında; eğitim ve araştırma faaliyetleri, laboratuvar altyapısı,  öğretim üyesi ve öğrenci değişimi gibi iş birlikleri hakkında bilgiler aldı. Özbek akademisyenler katılım belgelerini Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan’ın elinden aldı.

Eğitim programı hakkında bilgi veren Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, “Üniversitemiz ve Özbekistan Taşkent Eczacılık Enstitüsü arasında imzalanan çatı protokolü kapsamında 20 Özbek akademisyene onların talepleri doğrultusunda eğiticilerin eğitimi programı düzenledik. Konuk akademisyenlerimiz Fakültemiz ve Eğitim Fakültesinde iki hafta boyunca çeşitli alanlarda eğitim aldılar.  Kaldıkları süre boyunca fakültemiz ilgili anabilim dallarını ziyaret ederek planlanmış olan çalıştaylar ile ikili işbirliği konusunda görüş alışverişinde bulundular. Yine Özbek akademisyenlerimiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü yönetimimiz ile olası lisansüstü eğitim işbirliklerini konuşmaları, TÖBİR yönetimi ile de olası Türkçe öğrenme programları konusunda bilgi paylaşımında bulundular. Ayrıca konuklarımız aldıkları eğitimin yanı sıra fakültemizde düzenlenen ‘Özbekistan ve Türkiye’de Eczacılık Eğitimi’ başlıklı uluslararası bir sempozyuma da katıldılar. Fakülte olarak Üniversitemizin uluslararasılaşma hedefine katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Eğitim programı kapsamında Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, “Değişen dünya, Yükseköğretimde ve Ege Üniversitesinde Kalite, Yükseköğretimde Kalite Nedir?, Stratejik Plan, Amaç, ve Hedefler, Performans Göstergeleri Nedir?, KİDR, PUKÖ, Paydaş gibi terimlerde ortaklaşma,” konularında sunumlar yaparak, Ege Üniversitesinin kalite ve akreditasyon süreci ile ilgili bilgiler verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir