Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Üniversitesi, ödüllü olduğu kariyer alanına yön vermeye devam ediyor

“USEM 23” İzmir’de 17-18 Şubat tarihlerinde EÜ başkanlığında yapılacak

Ege Üniversitesi, ödüllü olduğu kariyer alanına yön vermeye devam ediyor

Türkiye’de, öğrenci odaklı uygulamalarıyla  ‘Öğrencilerin Kariyer Gelişimini En Etkin Şekilde Destekleyen Üniversite’   ödülünü alan ilk yükseköğretim kurumu olan Ege Üniversitesi, gençlerin kariyerlerine yönelik düzenlenen ulusal ve uluslararası etkinliklerde aktif görev üstlenmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda sürdürülen kariyer fuarları kapsamında 17-18 Şubat 2023 tarihlerinde İzmir’de, tematik bir konsepte ” Uluslararası Sağlık, Estetik ve Medikal Kariyer Fuarı (USEM 23)” düzenlenecek. Sağlık Bakanlığının paydaşlığı, Ege Üniversitesinin başkanlığında gerçekleştirilecek olan fuar; 4 İcra Kurulu Üniversitenin destekleri ve bölge üniversitelerinin iş birliğiyle Fuar İzmir A Holü’nde uluslararası düzeyde yapılacak.

Ege Üniversitesi Rektörü ve Fuar İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Necdet Budak, “İzmir, eczacılık ve tıp bilimlerinin temellerinin atıldığı, ilk donanımlı hastanenin kurulduğu şehir. İzmir’in güzide yükseköğretim kurumu Ege Üniversitesi ise modern tıbbın referans araştırma ve bilim merkezlerinden birisi.   Ülkemiz;  sağlık, estetik, medikal sektörlerine profesyonel insan kaynağı yetiştiren üniversitemiz aynı zamanda son dönemde önemi gittikçe artan sağlık turizmi açısından da yetkilendirilen birimleriyle öne çıkıyor. Üniversitemiz bu gücünü ve altyapısını bilimsel etkinliklerle, fuarlarlalar geleceğimizin teminatı öğrencilerle paylaşarak,  bilim yolculuklarında onların yanlarında oluyor. Bölgemizin sağlık üssü olan ve sağlık tematik alanıyla öne çıkan üniversitemizin başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonu, Sağlık Bakanlığının paydaşlığı, 4 İcra Kurulu Üniversitenin destekleri ve bölge üniversitelerinin iş birliğiyle ile önemli bir uluslararası fuarı gerçekleştireceğiz.” dedi.

Ege Üniversitesinin, Türkiye’nin insan kaynağı gücüne nitelikli katkıda bulunmaya,   gençlerin kariyerlerine yönelik düzenlenen ulusal ve uluslararası etkinliklerde aktif rol üstlenmeye devam edeceğini Rektör Prof. Dr. Budak, ‘İş’te Sağlık, Sağlıkta Kariyerine Yön Ver’ mottosu ile yapılacak olan fuarın, İzmir’in uluslararası bir çekim merkezi olarak konumlandırılma hedefine önemli katkı sağlayacağını söyledi.

“EÜ, bölgeye değer katan projeler gerçekleştiriyor”

Ege Üniversitesinin bölgeye değer katan,  bölgenin her alanda ilerlemesini sağlayan projeler gerçekleştirmeyi misyon edindiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Budak,  “Uluslararası alanda tanınırlığını artıran, tam akredite, öğrenci odaklı, araştırma üniversitemiz; geçen yıl Avrupa’nın en kapsamlı öğrenci kariyer etkinliğine ev sahipliği yaparak 65 bin öğrenciyi;  kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarına ait 600’e yakın firmayla bir araya getirdi. 100 binden fazla kişinin katıldığı bu dev organizasyon ardından Kalite Öğrenci Toplulukları Zirvesinde ülkemizin dört bir yanından gençleri ağırladı. Pek çok ulusal ve uluslararası etkinlikte lokomotif görevi üstlenen üniversitemiz,  öğrenci odaklı uygulamaları neticesinde ülkemizde bir ilki daha başararak  ‘Öğrencilerin Kariyer Gelişimini En Etkin Şekilde Destekleyen Üniversite’ ödülüne layık görüldü.  Şimdi de yine öğrencileri ve mezunları sağlık alanında hizmet veren kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör firmaları ile bir araya getireceğimiz uluslararası bir fuara daha imza atmanın heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.

Organizasyonun işverenlerin ve gençlerin birebir temas kurmalarını sağlayacağını vurgulayan Rektör Budak, “Fuar kapsamında söyleşiler, paneller, mülakatlar, atölye çalışmaları gibi gençlerin istihdam edilebilirliklerini destekleyecek pek çok kariyer etkinliği düzenlenecek. Öğrencilerinizin yetenek kapısı sistemi üzerinden Uluslararası Sağlık, Estetik ve Medikal Kariyer Fuarı’na başvuru yapmaları ve QR kodlarını indirmeleri gerekiyor. Sağlık alanında faaliyet gösteren özel şirketler, kamu kurum ve kuruluşları, araştırmacılar, sağlık profesyonelleri, üniversite öğrencileri ve mezunlar ile sağlık alanında eğitim gören lise öğrencilerimizin buluşacağı fuarımıza 17-18 Şubat 2023 tarihlerinde bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir