Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Ziraat Fakültesi mezunları bir araya geldi

İsmail Kurt- Ali Arif Aytekin

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunları, Feyzi Önder Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte bir araya geldi. Etkinliğe EÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Banu Yücel’in yanı sıra fakülte akademisyenleri, mezunlar ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik, EÜ Ziraat Fakültesi Kurumsal İletişim ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Fulsen Özen’in program takdiminin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Fakültenin mezunlarıyla bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Dekan Prof. Dr. Banu Yücel, “Biz, çok değerli bir aileyiz. 67 yıllık köklü tarihimizin çok kıymetli mezunlarıyla bir arada olmaktan çok mutluyum. 17 yaşında bir öğrenci olarak geldiğim ve bugün yuvam olan Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde okumaktan ve mezunu olmaktan çok büyük onur duyuyorum. Eminim ki bu onuru siz de duyuyorsunuzdur. Burada öğrendiğimiz bütün temel bilgiler, mesleki bilgiler ve kişisel donanımlar hayatımızın bir yerinde küçük birer çakıl taşı oldu, üst üste birikti ve bizim kendi yapımızı oluşturdu. Bizi oluşturan bu yuvayı her zaman sahiplendik. Sahiplenmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Biz, hocalarımızın yolunda yürümeye devam ediyoruz”

Prof. Dr. Yücel, etkinliğe katılamayan veya vefat eden mezunları da yâd ederek,  “Onlara da bu yuvaya sağladıkları bütün destekler için teşekkürlerimi sunuyorum. Onlar bizim yolumuz aydınlattılar, bize yol açtılar. Biz, o yolda yürümeye devam ettik. Bugün artık bizim yetiştirdiğimiz, aynı yolda yürüyen öğrencilerimiz var. Yeni mezun olacaklarımız var. 67 yıldır ilmek ilmek hayatımıza dokunarak bu noktaya kadar getiren herkese saygılarımı sevgilerimi sunuyorum”  dedi.

Konuşmanın ardından gerçekleştirilen müzik dinletisiyle mezunlar doyasıya eğlendi. Etkinlik sonunda pasta kesilerek bir sonraki buluşma için sözler verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir