Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

BİK Başkanı Erkılınç genç iletişimcilerle buluştu

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesini ziyaret etti

BİK Başkanı Erkılınç genç iletişimcilerle buluştu

Basın İlan Kurumu(BİK) Genel Müdürü Cavit Erkılınç ve beraberindeki heyet,  Ege Üniversitesi İletişim Fakültesini ziyaret ederek hem çalışmalar hakkında bilgi aldı hem de öğrencilerle bir araya geldi.

Erkılınç, ilk olarak Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin’i makamında ziyaret etti. Prof. Dr. Gültekin’den fakültenin çalışmaları ve hedefleri ile ilgili bilgi alan Erkılınç daha sonra Öğr. Gör. Dr. Lale Barçın Aka’nın verdiği Girişimcilik dersine katılarak öğrencilerle buluştu.

Öğrencilere Basın İlan Kurumunu ve çalışmalarını anlatan Erkılınç, “Biz, kurum olarak basın kuruluşlarına düzenleme, denetleme ve destek konularında yardımcı oluyoruz. Sağladığımız destekler, basın kuruluşları için önem taşıyor. Dijital yayın yapan medya kuruluşlarında çalışanların basın kartına sahip olabilmesi için yaptığımız çalışmalar da tamamlandı. Sadece gazetecilerin yararlandığı bu sosyal haktan artık yeniçağa uygun yayın yapan çalışanlar da yararlanabilecek. Ayrıca kurumumuzda staj yapmak isteyen Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerimize de her zaman kapımız açık” diye konuştu.

Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ise Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç’ı ağırlamaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini sundu.

Dersin ardından EÜ Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM) bünyesindeki birimleri gezen Erkılınç, Ege Ajans ve EÜ TV’deki çalışanlar ve uygulama yapan öğrencilerle buluşarak EGEMM’de öğrencilere sağlanan olanaklar hakkında bilgi aldı.

Erkılınç son olarak İletişim Fakültesi fuaye alanında öğrencilerle gerçekleştirdiği kısa sohbetin ardından fakülteden ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir