Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Selçuk Bayraktar’dan, EÜ Rektörü Prof. Dr. Budak’a “TEKNOFEST Teşekkür Mektubu ve Plaketi”

TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Başkanı Selçuk Bayraktar, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST Karadeniz’e verdiği destekten dolayı Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a teşekkür mektubu ve plaketi gönderdi.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde düzenlenen dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin akademik paydaşı olan Ege Üniversitesi, Türkiye’nin gelişen ve üreten bir ülke olması, teknoloji alanında olduğu gibi diğer tüm alanlarda da kendine yeten bir topluma dönüşmesi amacıyla düzenlenen organizasyona nitelikli katkı vermeyi sürdürüyor. Bir sonraki TEKNOFEST’e yönelik hazırlıklara iç paydaşların iş birliğinde yoğun bir şekilde devam ettiklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesinin festival kapsamında yürüttüğü faaliyetleri takdir eden TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’a, Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesine sunduğu katkı dolayısıyla teşekkür etti. Rektör Budak, “Ülkemiz için önemi çok büyük olan TEKNOFEST’e yönelik yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde tarafımıza tevdi edilen mektup ve plaketten ötürü onur duyduk” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Dünyanın en büyük teknoloji yarışması TEKNOFEST 2023’e başvurular başladı. Ege Üniversitesi olarak teknoloji ve bilim konusunda farkındalık yaratmak, bu alanda yetişmiş insan kaynağını artırarak ülkemizin aydınlık yarınlarına destek vermek için TEKNOFEST 2023’e büyük bir gururla paydaş olduk. Paydaşı olmaktan büyük memnuniyet duyduğumuz bu önemli organizasyonda daha güçlü var olmayı hedefliyoruz. Ege Üniversitesi olarak, bir yandan bilim ve teknoloji ekosistemimizi her geçen gün güçlendirirken diğer yandan da yerli ve milli üretime yönelik önemli bilimsel çalışmaları hayata geçiriyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde belirlenen, ülkemizin bilim ve teknoloji politikalarının yol haritasını ortaya koyan Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuna tüm mensuplarımızla yoğun gayret gösterdik, bu anlayışımızı sürdüreceğiz.  Geleceğimiz olan gençler için büyük bir motivasyon kaynağı olan festival önümdeki yıl Cumhuriyetimizin 100. yılında medeniyetlerin beşiği İstanbul’da gerçekleştirilecek. Ege Üniversitesi ailesi olarak öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizle birlikte hazırlayacağımız nitelikli projelerle yerimizi alacağız. Şimdiden TEKNOFEST 2023’e teknoloji seven bilime âşık tüm gençlerimizi bekliyoruz. Başvurularınızı 20 Kasım 2022’e kadar internet üzerine yapabilirsiniz” dedi.

TEKNOFEST Karadeniz kapsamında, 7 farklı tematik alanda 800’den fazla takım ve 2 bin 500’den fazla yarışmacı, projelerini Samsun Çarşamba Havaalanında yarıştırmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir