Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

TÜBİTAK’tan Egeli genç araştırmacı Çoban’a teşvik ödülü

‘Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları’nın kazananları açıklandı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları’nın final aşaması sonuçları açıklandı.

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühndislik Bölümü öğrencisi Reyhan Çoban,  “Elektriksel İletkenliği Olan Bir Biyomalzeme Üretimi ve Motor Nöron Benzeri Hücrelerdeki Proliferasyonun Araştırılması” başlıklı projesi ile yarışmanın sağlık kategorisinde teşvik ödülünün sahibi oldu. Projenin danışmanlığını ise Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü Biyomühendislik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Yeşil Çeliktaş yaptı.

 Başarılı öğrenciyi ve danışman hocasını tebrik ederek başarılar dileyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi olarak, ülkemizin bilim ve teknoloji alanındaki gelişmesine katkı sunmak için daha nitelikli insan gücü yetiştirmeyi; öğrencilerin proje hazırlamalarını, araştırma yapmalarını teşvik etmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Türkiye genelinde düzenlenen TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları’nın kazananları açıklandı. Yarışmanın final aşaması sergisi ve proje değerlendirmeleri, TEKNOFEST 2022 etkinlikleri kapsamında yapıldı. Yarışmanın final sergisine 9 ana alandan 120 projenin sahibi 228 öğrenci katıldı. Yapılan jüri değerlendirmeleri sonucunda her alanda Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ve Teşvik ödülü alan 36 proje belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir