Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ’de “Uzaktan Algılama ve Uydu Sistemleri Sertifika Programı” düzenlendi

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı iş birliğinde “Uzaktan Algılama ve Uydu Sistemleri Sertifika Programı” eğitimi gerçekleştirildi. Kursu başarı ile bitirenlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Sertifika takdim töreni; Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Banu Yücel, Dekan Yrd. Doç. Dr. Ö. Hakan Bayraktar, EGESEM Müdürü Doç. Dr. Arife Karadağ, Program Eğitmenleri Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Yusuf Kurucu, Doç. Dr. M. Tolga Esetlili ve Doç. Dr. Fulsen Özen,  Hava Kuvvetleri Komutanlığından yetkililer ile eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyer astsubayların katılımıyla gerçekleştirildi. Tören sonunda kursiyerlere başarı sertifikaları, eğitmenlere ise teşekkür belgeleri takdim edildi.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi olarak, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve EGESEM iş birliğinde başarı bir şekilde düzenlenen programların devam etmesini istediklerini ifade eden Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Banu Yücel, “Türkiye’nin ilk kurulan ziraat fakültelerinden birisi olarak akademik birikimimizi kurumlarımızla ve toplumla paylaşmaktan onur duyuyoruz. Türkiye’de ilk kez altı bölümüyle kalitesi tescillenen tek Ziraat Fakültesi olarak bu tür eğitimlerimizi artırarak devam etmek istiyoruz. Eğitimlerimizi EGESEM iş birliğinde gerçekleştirerek Ege Üniversitesi markası ile belgelendiriyoruz. Emeği geçen tüm birimlere, akademisyenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi

Katılımcıların çok bantlı uydu görüntülerini kullanma becerilerini artırmaya yönelik düzenlenen eğitimde, doğal yapıyı oluşturan objelerin çok bantlı yansıma karakteristiklerinin tanıtılması ile yapay objelerden ayırımının yapılması konularında bilgiler  verildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığından eğitim sorumlusu komutanlar ve katılımcılar da eğitimden duydukları memnuniyeti dile getirerek, düzenlenen program anısına Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Banu Yücel’e  “Teşekkür Plaketi” takdim ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir