Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Kalite Öğrenci Toplulukları Zirvesi ilk kez EÜ ev sahipliğinde düzenlenecek

Türkiye’de ilk “Kurumsal Tam Akreditasyon” etiketi alan Ege Üniversitesi, bir ilke daha imza atarak ilk kez yapılacak Kalite Öğrenci Toplulukları Zirvesine (KATO’22) ev sahipliği yapacak. Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) ve Ege Üniversitesi (EÜ) iş birliğinde ile yapılacak Kalite Öğrenci Toplulukları Zirvesi (KATO’22), 03-05 Haziran 2022 tarihlerinde Ege Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

Böylesine önemli bir etkinliğin ilkine ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Yükseköğretim öğrencilerinin kalite güvencesi süreçlerine nitelikli katılımını ve kalite öğrenci toplulukları arasında etkileşimi artırmayı hedefleyen “Kalite Öğrenci Toplulukları Zirvesi” ilk kez üniversitemizde yapılacak. Avrupa’nın en büyük kariyer fuarı olan EGEKAF’tan alnının akıyla çıkan Ege Üniversitesi, KATO 22’ye de aynı özenle ev sahipliği yapacak. Öğrenci topluluklarının iş birliği yapmalarına ve yapacakları çalışmalar ile üniversitelerimizin iç kalite güvencesi sistemlerinin gelişimine katkı sunacak olan etkinlik, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ın da katılımıyla gerçekleşecek. Ayrıca YÖKAK öğrenci komisyonu ile üniversitelerin kalite öğrenci topluluklarından 250 öğrencinin de katılımını bekliyoruz” diye konuştu.

YÖKAK Öğrenci Komisyonu koordinatörlüğünde ve Ege Üniversitesi ev sahipliğinde üç gün sürecek KATO’22 zirvesinde, “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemine İlişkin Öğrenci Farkındalığı” teması kapsamında paralel oturumlar gerçekleştirilecek. Zirve sonrasında “Sonuç Bildirgesi” hazırlanılarak sunulacak ve topluluklar, çalışmaları doğrultusunda değerlendirilerek 3 dalda plaket takdimi yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir