Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Üniversitesi Erkek ve Kadın Taekwondo takımlarından büyük başarı

Taekwondo ÜNİLİG Türkiye Şampiyonası’na Ege damgası

Ege Üniversitesi Erkek ve Kadın Taekwondo takımlarından büyük başarı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından düzenlenen Taekwondo ÜNİLİG Türkiye Şampiyonası’na Ege Üniversitesi sporcuları damga vurdu. Ege Üniversitesi (EÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri takım olarak şampiyonada Erkeler kategorisinde 1’inci, Kadınlar kategorisinde 2’nci sırada yer alarak toplamda 2’si altın 7 madalya kazandı. EÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Timuçin Gençer ve başarılı sporcuları makamında ağırlayan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak,  genç sporcuları tebrik etti.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Türkiye Üniversiteler Taekwondo Şampiyonası Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde gerçekleştirildi. Şampiyonaya 26 üniversiteden yaklaşık 700 sporcu katıldı. Şampiyonada Ege Üniversitesi sporcuları, elde ettikleri başarılarla dikkat çekti.

Ege Üniversitesi Kadın Taekwondo Takımı sporcuları Esra Akbulak +73 kilogramda altın madalya alarak Türkiye Şampiyonu olurken İlayda Aktay ise Poomsae Senkron’da Türkiye üçüncüsü oldu. Melike Özkan ise 57 kilogramda Türkiye 5’incisi oldu.

EÜ Erkek Taekwondo Takım sporcuları Mertcan Dolmacı 68 kilogramda Türkiye şampiyonu, İsmail Seymen Kazan 80 kilogramda Türkiye 2’ncisi,  Ömer Yasin Orhan 63 kilogramda Türkiye 3’üncüsü, Şahin Çelebi 87 kilogramda ve Hüseyin Behlül Karadaş +87 kilogramda Türkiye 3’üncüsü oldu. İsmail Berk Kasap ise 74 kilogramda Türkiye 7’ncisi oldu.

Egeli sporcular madalyaları topladılar

Genç sporcuları makamında ağırlayarak tebrik eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversiteler Tekvando Türkiye Şampiyonası’nda takım olarak Erkeklerde 1’inci, Kadınlarda 2’nci sırada yer alan ve toplamda 2’si altın 7 madalya kazanan EÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerimize nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra, sosyal ve sportif gelişimlerine yönelik hayata geçirdiğimiz çalışmaların böyle önemli başarılara yansımasından büyük bir gurur duydum. Yaptığımız nitelikli çalışmaların sonuçlarını hem eğitim hem araştırma hem de spor alanında alıyoruz. Tekvandoda kazanılan bu başarıların diğer spor dallarında da devam edeceğine inanıyorum. Sporun ve sporcularımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz. Bizleri gururlandıran sporcularımızı tebrik ediyor, gelecek turnuvalarda da sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir