Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Türk Yıldızları EGEKAF’ta gençlerle bir araya geldi

Ege Üniversitesinin ev sahipliğiyle düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı’na ”Türk Yıldızları” damgasını vurdu. Fuar kapsamında düzenlenen söyleşiye katılan ekip, yaptıkları gösterilerle izleyicilere unutulmayacak anlar yaşattı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ülkemizi ulusal ve uluslararası arenada başarıyla temsil eden Türk Yıldızlarının gösterisini büyük bir gururla izledik. Kendilerine EGEKAF’a katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türk Yıldızlarının kuruluş amacının Türk Silahlı Kuvvetlerini ve Türk Hava Kuvvetlerini tanıtmak olduğunu söyleyen Yüzbaşı Gökhan Esen, “Gençlerin havacılığa sevgisini ve ilgisini artırmayı hedefliyoruz. Çok yetenekli olmakta iddialı olmasak da cesarette iddialıyız çünkü her Türk askeri çok cesurdur. Türk Yıldızı olmak, Türk bayrağını, rengini ve onuru taşımaktır.  Biz, istikbali gökyüzünün mavisinde değil Mustafa Kemal’in gözlerinin mavisinde yakaladık” dedi.

Türk Yıldızları hakkında bilgiler veren Yüzbaşı Esen, Türk Yıldızlarının farklı ülkelerde çok sayıda gösteri sergilediğini söyledi.  Türk Yıldızı olmanın birinci kuralının gönüllü olmak olduğunu ifade eden Yüzbaşı Esen, bunun ayrıca belli bir saat uçuş tecrübesi gerektirdiğini vurguladı.

Etkinlikte Türk Yıldızlarının gösterilerine dair videolar katılımcılara izletildi. Merak edilen soruların cevaplandırılmasının ardından Türk Yıldızları pilotları öğrencilere ait posterleri imzaladılar. Etkinlik sonunda Türk Yıldızları,  EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Atılgan ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir