Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Kampüsünün farklı noktalarında EGEKAF bilgilendirme stantları açıldı

 EGEKAF için geri sayım sürüyor

EÜ Kampüsünün farklı noktalarında EGEKAF bilgilendirme stantları açıldı

Dünyanın en büyük kariyer fuarlarından birisi olmaya aday olan EGEKAF 2022’in başlamasına bir aydan kısa bir süre kaldı. Öğrencileri iş dünyasıyla buluşturmayı hedefleyen fuarın hazırlıkları da bu amaca yönelik olarak devam ediyor. Öğrencileri EGEKAF hakkında bilgilendirmek ve katılımlarını sağlamak amacı ile Ege Üniversitesinin beş farklı noktasına tanıtım stantları kuruldu. Stantlarda görevli akademik-idari personel ile gönüllü öğrenciler, EGEKAF’ın kapılarını öğrencilere açıyor. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak,  kurulan stantları ziyaret ederek hem çalışmalar hakkında bilgi aldı hem de öğrencilerle sohbet ederek onları fuara davet etti.

Rektör Budak, “Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleşecek Ege Bölgesi Kariyer Fuarı için hazırlarımızı hızla sürdürüyoruz. Kampüsümüzün farklı noktalarında kurduğumuz stantlar ile öğrencilerimizi fuar hakkında bilgilendiriyor ve başvuru yapmalarını sağlıyoruz. Kendilerini, hedefledikleri sektörle buluşturacak olan fuarımıza katılmaları tüm öğrencilerimize tavsiyemdir” dedi.

Alanında öncü yüzlerce firmanın EGEKAF’ta öğrencileri beklediği söyleyen Öğretim Görevlisi Umut Erdem, “Mühendislik alanından fen bilimlerine, sosyal bilimlerden sağlık bilimlerine kadar birçok sektöre yönelik firmayla birebir tanışma, mülakat simülasyonları, etkili eğitimler, konferanslar ve söyleşiler bu fuarın içerisinde olacak. Öğrencilerin yoğun olduğu noktalarda stantlarımızı kurduk. Kayıtlarımızı gerçekleştiriyoruz, duyurularımızı yapıyoruz” diye konuştu.

Fuarın öğrencilere büyük tecrübeler kazandıracağını söyleyen EÜ öğrencisi Berk İleri, “EGEKAF, öğrenci arkadaşlarımızın gelecek hedeflerinin ve staj imkânlarının belirlenmesinde önemli rol oynayacak. Kariyer fuarının geniş bir yelpazesi var. Hangi alanda olursa olsun fark etmiyor. Bu yelpaze çerçevesinde gelen öğrenciler CV verebilir veya staj imkânlarından faydalanabilir. Seminerlerden yararlanarak geleceklerini yönlendirebilirler. Fuar,  öğrenciler için büyük bir tecrübe. Sonuçta herkes okul hayatında tecrübe kazanamayabiliyor. 21-22 Mart’ta düzenlenecek fuara tüm öğrencilerin katılmasını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

EGEKAF’ın öğrenciler için bir fırsat olduğu ifade eden EÜ öğrencisi Abdül Bilgen, ”EGEKAF’ta tüm öğrenciler için güzel bir gelecek var. Bunu değerlendirmeleri gerekiyor. Fuarda her sektörden önemli firmalar olacak. Yeteneklerimizi göstermek adına çok iyi bir fırsat. Geleceğini düşünen her öğrenci bu fuara katılmalı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir