Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege’de “Mizah Fest 9” coşkusu yaşandı

                                         Aysun Güler- Elifsu Ünsal- Seren Karaşahin- Halil Çoban

Pandemi döneminin ardından ilk kez öğrencilerle buluşan Ege Mizah Festivali, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde kapılarını açtı. Ege Üniversitesi Karikatür ve Mizah Topluluğu (EKAMİT) tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve üç gün süren etkinlik boyunca mizah dünyasının ünlü isimleri Egeli öğrencilerle buluştu.

Festivalin açılış konuşmasında öğrencilere seslenen program sunucusu Doğukan Yörükoğlu, “Ege Üniversitesinin hazırlamış olduğu ve bu sene dokuzuncusunu gerçekleştirdiğimiz Ege Mizah Festivalinin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Doyasıya eğlenirken güldüreceğimiz, üç gün sürecek etkinliğimize tüm öğrenci arkadaşlarımızı bekliyoruz. Festival sürecinde her zaman yanımızda olan Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak hocamıza desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz’’ dedi.

Ege Üniversitesi mezunu olan ve öğrenciyken organizasyonun düzenleyicileri arasında yer alan İhsan Canıtez ise, “Ege Üniversitesinde okuduğum dönemde Ege MizahFest’te sunuculuk yapmıştım ve bir gün buraya konuk olarak gelmek hayalimdi. Bu yüzden burada olmaktan çok mutluyum” diye konuştu.

“Kısa bir aralıktan sonra’’

Pandemi sebebiyle yaklaşık 1,5 yıl kampüsten uzak kalan öğrenciler, yüz yüze eğitimin başlaması ile beraber eğlenceli etkinliklerde bir araya gelmeye başladı. En aktif öğrenci topluluklarından olan Ege Üniversitesi Karikatür ve Mizah Topluluğu’nun bu yıl dokuzuncu kez düzenlediği Ege Mizah Festivali’ne katılan öğrenciler, pandemi döneminin ardından moral buldu. Etkinliğin bu yılki sloganı ise “Kısa bir aralıktan sonra’’ oldu.

Üç gün süren etkinlik boyunca; Melis İşiten, Sihirli Annem ekibi, Simayrie, Viyana Vals, Aykut Elmas, Oyun Hamuru Doğaçlama Tiyatro ekibi, Hakan Bilgin, Özge Özberk, Kerem Kupacı, Emrah Ablak, Hayko Cepkin ve gençlerin ilgiyle takip ettiği daha pek çok isim sahne aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir