Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ öğrenci topluluklarından örnek sosyal sorumluluk projeleri

Egeli gençler sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık yaratıyor

EÜ öğrenci topluluklarından örnek sosyal sorumluluk projeleri

Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren 81 öğrenci topluluğu; bilimden sanata, spordan sağlığa pek çok alanda faal olarak etkinliklerine devam ediyor. Covid-19 pandemisinin gölgesinde geçen 2020-2021 eğitim-öğretim yılında EÜ öğrenci toplulukları, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın da tam desteğini alarak pandemiye rağmen 347 etkinlik gerçekleştirdi. Ayrıca topluluklar;  doğanın korunması, özel eğitime ihtiyacı olan çocukların gereksinimleri gibi toplum farkındalığına ihtiyaç duyulan konulara değinerek sosyal sorumluluk projelerine imza attılar.

Öğrenci topluluklarının, üniversitenin yürüttüğü eğitim öğretim faaliyetlerinin paydaşı olduğunu hatırlatan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversite olarak öğrenciyi merkeze koyan bir yönetim anlayışımız var. Öğrenci toplulukları da öğrencilerimizin ilgi duyduğu alanlarda çalışmalar, projeler ve etkinlikler yapmaları adına büyük bir fırsat yaratıyor. Ege Üniversitesi bünyesinde aklınıza gelebilecek hemen her alana yönelik toplam 81 topluluğumuz bulunuyor. Zorlu bir pandemi sürecinden geçtiğimiz bu dönemde topluluklarımız 2020-2021 eğitim öğretim yılında 347 etkinlik gerçekleştirdi. Akademik hayatın tamamlayıcı unsuru olan bu çalışmalar ile öğrencilerimiz entelektüel ve sosyal becerilerini geliştirip başka alanları da tecrübe etme imkânı buluyorlar.  Ege Üniversitesi üst yönetimi olarak öğrenci topluluklarının maddi-manevi her zaman yanındayız. Topluluklarımız tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerini, kültürel ve sportif faaliyetleri ve bilimsel araştırmaları önümüzdeki dönemde de desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Ege Üniversitesi öğrenci toplulukları, 2020-2021 eğitim öğretim yılında 154 kariyer söyleşisi ve 7 mezun etkinliği gerçekleştirdi. Topluma yönelik farkındalık çalışmalarına imza atan topluluklar; ağaç, doğa, intörn bilgilendirmesi, grip aşıları, meme kanseri, sigarasız yaşam, Yeşilay,  çocuklara yönelik resim ve drama çalışmaları, CV hazırlama ve mülakat teknikleri, sokak hayvanlarını koruma, fotoğraf, sinema, karikatür, işaret dili gibi geniş yelpazeli alanlarda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirerek takdir topladılar.

Yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte Ege Üniversitesi öğrenci toplulukları tarafından gerçekleştirilecek etkinlik sayısının gelecek dönemde artması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir