EGE-MATAL’dan “IV. Uygulamalı Hücre Kültürü Kursu”
![](https://www.euegeajans.com/wp-content/uploads/2021/11/EGEMATAL-IV.-UYGULAMALI-HUCRE-KULTURU-KURSU.jpg)
İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi (EÜ) Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL) tarafından “IV. Uygulamalı Hücre Kültürü Kursu” düzenlenecek. “Hücre Canlılık ve Profilerasyon Testleri” başlıklı eğitim, 15 Aralık tarihinde EGE-MATAL Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
Öğr. Üye. Doç. Dr. Emin İlker Medine, Dr. Ece Bayır ve Dr. Didem Aksu tarafından verilecek olan eğitim; teorik ve uygulamalı olmak üzere iki oturumda düzenlenecek. İlk olarak ele alınacak teorik eğitim oturumu, “Hücre canlılık ve profilerasyon analiz yöntemleri” ile başlarken; ikinci oturum ise, “Kalitatif hücre canlılık/ sitotoksisite testi” ile devam edecek.