Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ’de Diş Hekimlerine Yönelik Kurs Programı

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi, diş hekimlerinin meslek sonrası gelişimlerine yönelik eğitimler düzenleyecek

Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesinin, diş hekimlerinin meslek sonrası gelişimlerine yönelik düzenleyeceği eğitimler başlıyor.

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi tarafından diş hekimlerine yönelik kurs programı düzenlenecek. Uygulamalı olarak yapılacak eğitimler, 25- 26 Eylül 2021 tarihlerinde Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Fantom Laboratuvarında ve dersliklerinde gerçekleştirilecek.

Diş hekimliği alanında akademik bir çatı altında bilimsel güncellemenin doğru adresi olmayı ve mezunlarının güncel klinik uygulama ile bilgi ve beceri edinmesini hedefleyen Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, tüm klinik alanlarında kurslar düzenlemeye devam ediyor. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın katkılarıyla klinik ve dersliklerde Covid-19 enfeksiyon kontrolüne yönelik sağlanan altyapı ile güvenli ve sağlıklı bir şekilde düzenlenecek olan kursun ilk eğitimi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Pınar Meriç tarafından verilecek. “Temel Periodontal Cerrahi ve Estetik Dişeti Seviyeleme” başlıklı ilk eğitimde; klinik pratikte basit cerrahi girişimler ile ihtiyaç duyulan vakalara müdahale becerisi kazandırılması amaçlanacak.

Uluslararası boyutta da düzenlenecek

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi vizyon ve misyonu doğrultusunda uzun vadede daha verimli eğitim programları düzenleyebilmek amacıyla, İzmir Diş Hekimleri Odası ile bir iş birliği protokolü gerçekleştirdi. Ayrıca, söz konusu eğitimlere uluslararası katılım sağlanabilmesi için ilerleyen süreç neticesinde Azerbaycan Bakü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ile de bir protokol yapmayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir