Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Rektör Budak, Tıp Fakültesinde öğrencilerin heyecanına ortak oldu

 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde (EÜTF) 2 bine yakın öğrenci ders başı yaptı. Covid önlemleri kapsamında gruplara ayrılan öğrenciler, teorik derslerde hibrit, uygulamalı derslerde ise yüz yüze eğitim alacak. Eğitim öğretimin ilk gününde EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Uzun bir aradan sonra öğrencilere kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Rektör Budak, verimli bir akademik yıl temennisinde bulundu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde, 2, 3, 4 ve 5’inci sınıf öğrencileri ders başı yaptı. Yaklaşık 2 bine yakın öğrenci pandemi önlemleri kapsamında yapılan yeni düzenlemeyle teorik ve uygulamalı dersleri almaya başladı. Teorik derslerin hibrit, uygulamalı derslerin ise yüz yüze yapılacağı EÜTF’deki akademik yılın ilk gününde, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, tıp fakültesi ve hastane yönetimi ile öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Ege Üniversitesinin donanımlı kadrosu ve en güncel teknolojiye sahip alt yapısıyla güçlü bir akademik kurum olduğunu hatırlatan Rektör Budak, uzun bir aradan sonra öğrencilere kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Verimli bir yıl temennisinde bulunan Rektör Budak, “Öğrenci odaklı yönetim anlayışımız, kıymetli hocalarımız ve değerli idari personelimizle öğrencilerimizin yanındayız. Öğrencilerimizin iyi bir akademik eğitim almaları ve meslek yaşamlarına en iyi şekilde hazırlanmaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Covid önlemleri kapsamında tüm hazırlıklarımızı yapmış öğrencilerimizi bekliyorduk. Şimdi öğrencilerimize kavuştuk. Öğrencilerimizin hayat dolu enerjisi bizlere de güç veriyor. Ege Üniversitesinin yönetimi başta olmak üzere tüm birimleri öğrencilerimizin yanında. Verimli bir akademik yıl olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir