Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ 25 proje ile en çok desteklenen üniversite oldu

TÜBİTAK  “1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” sonuçlarını açıkladı

TÜBİTAK 2021 yılı 1. döneminde bir sonraki dönemi beklemeden başvuru yapılmasına imkan sağlanan 1001 projelerinin bilimsel değerlendirme sonuçlarını açıkladı. Ege Üniversitesi 1. dönemde en fazla projesi desteklenen yükseköğretim kurumu oldu.

TÜBİTAK, 2021 yılı 1. döneminde “1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında sunulan ve bir sonraki dönemi beklemeden tekrar başvuru yapılmasına imkân sağlanan projeleri değerlendirdi. Ege Üniversitesi 1. dönemde en fazla projesi desteklenen yükseköğretim kurumu oldu. Daha önce yapılan değerlendirmede 13 projesi kabul gören Ege Üniversitesinin, tekrar başvuru döneminde de 12 projesi desteklenmeye hak kazandı. Böylece Ege, 25 proje ile en fazla destek alan üniversite oldu.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversite; araştırma, geliştirme, proje ve patent demektir, yenilikçilik ve girişimcilik demektir. Ege Üniversitesi olarak önceliğimiz,  gençlerimize muasır medeniyetler seviyesinin üzerinde eğitim vererek geleceğe hazırlamak ve ülkemizin gelişimine katkı sağlayacak araştırmalar yaparak projeler hazırlamaktır. Bu anlayışla çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bilim insanlarımız ve araştırmacılarımız hazırladıkları nitelikli projelerle bilime, insanlığa, ekonomiye, bölgemize ülkemize katkı sağlamaya devam ediyorlar. Hayata geçirdiğimiz proaktif yönetim anlayışı sonucunda oluşturduğumuz araştırma kültürü ve   girişimcilik ekosistemimizin   çıktılarını alıyoruz. Üniversitemiz, TÜBİTAK 2021 yılı 1. döneminde ‘Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı’ kapsamında, sonraki dönemi beklemeden tekrar başvurulabilen projelerin değerlendirmesinde en çok kabul alan yükseköğretim kurumu oldu. Program kapsamında Ege Üniversitesi öğretim elemanları tarafından yürütülen 25 proje destek almaya hak kazandı. Şundan hiç şüphem yok ki hazırladıkları projelerle bizleri gururlandıran akademisyenlerimiz, ülkemizin hedefleri doğrultusunda, toplumsal faydayı öncelikleyen bir anlayışla daha çok çalışmaya ve üretmeye devam edecekler.  Bu vesile ile TÜBİTAK nezdinde bizleri gururlandıran, araştırma ve projeleriyle Üniversitemiz markasına değer katan akademisyenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir