Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Diş Hekimliği Fakültesine SGK’den Rekor Bütçe

Eğitim-öğretim, bilimsel çalışmalar ve sunulan sağlık hizmetleri açısından alt yapısını ve donanımını sürekli güncelleyen, dünya sıralamalarında ülkemizi başarıyla temsil eden Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, bütçesini en fazla artıran Diş Hekimliği Fakülteleri arasında yer aldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi arasında imzalanan sağlık hizmeti alım sözleşmesi ile bütçesini en fazla artıran fakülte olan EÜ Diş Hekimliği Fakültesine, SGK tarafından 2021 yılı için 12 milyon 436 bin 729 TL bütçe aktarıldı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazan Ersin ve Başhekimi Doç. Dr. Arzu Aykut Yetkiner Ankara’da fakültenin  bütçesine ilişkin temaslarda bulunmak üzere SGK kurum yetkilileri ile bir araya geldi.

Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından yapılan “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi” sonucunda A Plus ilan edilen EÜ Diş Hekimliği Fakültesinin,  dünya standartlarında sağlık hizmeti sunduğunu vurgulayan Rektör Budak, EÜ Diş Hekimliği Fakültesinde  254 öğretim elemanı ve 53 sağlık personeli ile 911 öğrenciye kaliteli eğitim  sunduğunu belirtti.

 “2021 yılında fakülte tarihinin en yüksek bütçe aktarımı gerçekleşti”

     Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Dış Sağlığı Merkezinin açılması ile hasta kabulünün ikiye katlandığını söyleyen Rektör Budak, “Fakülte Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, gerek öğrencilerimize sağladığı uygulamalı eğitim olanağı açısından gerek sağlık hizmetlerinin kapasitesinin artırılması noktasında fakültemize ciddi katkılar sundu. İki adet CAD-CAM ünitesi, iki adet Diode lazer, bir adet Er-Nd-YAG lazer ve bir adet operasyon mikroskobunun tedavi donanımları içinde yer aldığı fakültemizde, modern diş hekimliğinin gerektirdiği tüm klinik uygulamaları başarıyla gerçekleştiriyoruz. Alanında bölgemizin ve ülkemizin önemli sağlık merkezlerinden bir olan fakültemizde, 2021 yılı Ağustos ayı itibarı ile 50 bin 575 hastaya diş tedavisi hizmeti verildi. 2021 yılı için Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine SGK tarafından aktarılan bütçe 12 Milyon 436 bin 729 TL’dir. Merkez kampüsümüzde yer alan Diş Hekimliği Fakültemizin dışında Karşıyaka’da yer alan Suat Cemile Balcıoğlu yerleşkemizde de bölge halkına sağlık hizmeti sunuyoruz. Uluslararası standartlarda bilgi üreterek diş hekimliği alanına katkıda bulunan ve tedavi hizmetlerini en iyi şekilde sunan lider kurumlar arasındaki konumumuzun sürekliliği için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir