Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Bergama’da öğrenci yurdu Eylülde tamamlanıyor

Ege Üniversitesi, öğrencilerinin daha iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Merkez kampüste yapılan yurt inşaatlarının yanı sıra periferde yer alan Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Yusuf Kemalettin Perin yerleşkesinde 500 yataklı öğrenci yurdunun yapımına başlandı. Göreve geldiği günden beri Ege Üniversitesi öğrencilerinin barınma sorunu ile yakından ilgilenen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın girişimleri neticesinde Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulunda yapımına başlanan 500 yataklı öğrenci yurdunun Eylül ayında tamamlanacak.

Bergama kampüsü içinde inşa edilen sosyal alt yapının, öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılayacağını ifade eden Rektör Budak, “Üniversitemiz Bergama Meslek Yüksekokulu Yusuf Kemalettin Perin Yerleşkemizde öğrenci yurdu yapımı konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler sonucunda Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu‘nun bizzat onayı ile 500 yataklı öğrenci yurdu yapımına karar verildi. Toplam 500 yataklı olarak yapımı planlanan öğrenci yurdu 250 kız, 250 erkek öğrencinin barınmasına imkan sağlayacak. 2 yurt ve 1 idare-sosyal tesis olarak hizmet verecek şekilde 3 adet bloktan oluşacaktır. Ege Üniversitesi Bergama kampüsü içinde inşa edilen sosyal alt yapı öğrencilerimizin her türlü ihtiyacını karşılayacak niteliktedir.  Tam akredite Ege Üniversitesinin öğrenciyi merkeze alarak temel değerlerine bağlı, mesleki ve kültürel olarak donanımlı, değişime açık, bilimsel düşünceyi yaşam biçimi olarak benimsemiş bireyler yetiştirmek misyonu ilçelerde de eğitim-öğretim gören öğrenciler için eksiksiz gerçekleşmektedir” diye konuştu.

“Ödüllü kampüs olmayı hedefliyoruz”

Periferde Ege Üniversitesinin ödüllü kampüsü olma hedefini taşıdıklarının belirleten Bergama Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nedim Çetinkaya, “Yusuf Kemalettin Perin Yerleşkemizde Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak ve Bergama Belediye Başkanımız Hakan Koştu öğrenci yurdu yapımı için yaptığı çalışmalar sonucunda 500 yataklı öğrenci yurdunun inşaatına başlandı. Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın sürekli desteği ve motivasyonu ile Yusuf Kemalettin Perin kampüsü Merkez Kampüsü gibi yeşil, sürdürülebilir, erişilebilir ve yaşanabilir bir kampüse olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte ve periferde Ege Üniversitesinin ödüllü kampüsü olma hedefini kısa süre içinde gerçekleştirecektir. Öğrenci yurdu yapımına vermiş oldukları destek ve sürecin sürekli takibinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak ve Bergama Belediye Başkanımız Hakan Koştu’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir