Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ’de “Uluslararası Psikiyatri Hemşireliği Kongresi”

“Ruhun Şarkısı İyileştirir, Sevgide Birleştirir”

EÜ’de “Uluslararası Psikiyatri Hemşireliği Kongresi”

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ile Psikiyatri Hemşireleri Derneği iş birliğinde “Psikiyatri Hemşireliği Kongresi” düzenlenecek. “Ruhun Şarkısı İyileştirir, Sevgide Birleştirir” teması ile yapılacak olan program,  20-23 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı ve Psikiyatri Hemşireleri Derneği iş birliğinde 20- 23 Ekim 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak “VI. Uluslararası X. Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi” Ege Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek.  Bu yıl “Ruhun Şarkısı İyileştirir, Sevgide Birleştirir” ana teması ile yapılacak olan program,  Türkiye ve dünyadaki yetkin psikiyatri hemşirelerini bir araya getirecek.

Kongre  kapsamında  “Kendini ve Diğerini Sevebilme: Kaygı ve Boşluk Hissine Karşı Anlam Arayışı”, “Artan Fiziksel Mesafeleri Aşan Yakın İlişkiler”,  “Beden ve Ruhun Ritmi: Bedensel Hastalıklarda Bakım Sanatı”, “Sevgiyle İyileşme: Tedavide Etkin Yollar ve Bakım Sanatı”, “Koşulsuz Sevebilme: İncinebilir Gruplarda Bakım Sanatı”, “Sevilenin Kaybı: Ölüm ve Pandeminin Gölgesinde Yaşananlar, Acı, Yas ve Bakım Sanatı”, “Değerlerimizle Sevgiyi Paylaşma: Meslek Bilinci, Örgüt Bağlılığı ve Toplum Ruh Sağlığı”, “Değişen Dünyada Varoluş: Zor durumlarda Yaşamı Devam Ettirebilme, Sürdürülebilir Politikalar Geliştirme” başlıklı sunumlar yapılacak.

Onursal başkanlığını Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Dönmez’in yapacağı kongre, Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Esra Engin ile  Psikiyatri Hemşireleri Derneği Başkanı ve  Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi  Prof. Dr. Fatma Öz’ün başkanlığında gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir