Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Prof. Dr. Budak, “Türkiye’de altyapısı en iyi sağlık bilimleri fakültesine sahibiz”

EÜ Senatosu, EÜ Karşıyaka Suat Cemile Balcıoğlu Yerleşkesinde toplandı

Prof. Dr. Budak, “Türkiye’de altyapısı en iyi sağlık bilimleri fakültesine sahibiz”

Ege Üniversitesi(EÜ) Senatosu, EÜ Karşıyaka Suat Cemile Balcıoğlu Yerleşkesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi(SBF) ev sahipliğinde toplandı. Toplantı sonrası Rektör Prof. Dr. Necdet Budak ve senato üyeleri Fakülte binasını, derslikleri ve Karşıyaka’da sağlık hizmeti verecek poliklinikleri ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Budak, “Sağlık Bilimleri Fakültemiz, Türkiye’de altyapısı en iyi sağlık bilimleri fakültesi durumunda. Burası adeta eğitim ve sağlık alanında üniversitemizin Karşıyaka’daki bir üssü haline geldi. Sahip olduğumuz kaliteli ve nitelikli altyapımızla hem eğitim öğretimi en iyi şekilde sürdürecek hem de bünyemizde yer alan polikliniklerimizle sağlık hizmetlerini en iyi şekilde vereceğiz. Bu yerleşkemizin yapılmasında katkı sağlayan hayırsever merhume Ayşe Necla Karadavut’a Allah’tan rahmet diliyor, eğitime ve topluma verdiği destek ve hizmetlerden dolayı minnettarlığımı sunuyorum. Ayrıca burada, Sağlık Bilimleri Fakültemiz ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz Senato ve Yönetim Kurulu toplantımızda aldığımız kararların üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toplantıda, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Asiye Akyol senato üyelerine bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda eğitim- öğretim dönemi planları ve yerleşke içinde yer alacak sağlık hizmetleri hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Akyol, “Eğitim binamız, içerisinde laboratuvar, mutfak, gıda kimyası laboratuvarı, fizik tedavi laboratuvarı gibi yüksek özelliklerde uygulama alanlarını barındırıyor. Okuma salonu ve merkez kütüphane ile uyumlu hale getirilecek bir kütüphanemiz var. 6 laboratuvar, 6 derslik, 10 lisansüstü derslik, uygulamalı bölümler için 2 giyinme odası yer alıyor. Eğitim binası içinde öğretim üye ve elemanlarının odalarının yer aldığı ikinci bir alan da bulunuyor” dedi.

EÜ Karşıyaka Suat Cemile Balcıoğlu Yerleşkesinde 1 adet aile sağlığı merkezi, 1 adet eğitim binası ve 1 adet çok amaçlı kapalı spor salonu bulunuyor. Kampüs içerisinde poliklinik binası toplam 3015 metre kare olarak yapıldı. Ayrıca 1078 metrekare kapalı spor salonu mevcut.

 Aile sağlığı merkez (ASM) binasında; Diş hekimliği ile Kulak Burun Boğaz polikliniği, sağlıklı yaşam merkezi oluşturma, kadın ve yenidoğan sağlığı uygulamaları, beslenme ve fizyoterapi izlem ve danışmanlık birimleri yer alıyor. Ayrıca ebelik uygulamaları odası, FTR uygulamaları ve beslenme uygulamaları odası bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir