Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Bergamalı kadınlara “Ev Pansiyonculuğu” eğitimi veriliyor

İZMİR( Ege Ajans)- Bergama’nın  Demircidere Köyü’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası, Ege Üniversite Sürekli Eğitim Merkezi(EGESEM)ve Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu işbirliğinde “Ev Pansiyonculuğu” eğitimi başladı.

Demircidereli 30 kadın eğitim alacağı program sonunda kadınlar ev pansiyonculuğu işletmecisi olabilecek. Eğitmenler arasında, Ege Üniversitesi Coğrafya Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Füsun Baykal ve Prof. Dr. Gözde Emekli, Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğretim görevlileri Dr. Ceren İşçi ve Emre Ataberk, Turizm İşletmeciliği Uzmanı Mehmet Atak, Kırsal Turizm Derneği Başkanı Nedim Zurnacı yer alıyor.

Eğitim kapsamında,  “Turizm Sistemi ve Kırsal Turizm”, “Turist Kimdir? Ne Bekler?”, “Ev Pansiyonculuğu Nedir?” “Ev Pansiyonculuğu İşletmeciliği” dersleri veriliyor. Ayrıca katılımcılara,  Bergama’da turizm, ev pansiyonculuğunun temel standartları, yasal mevzuat, kuruluş aşamaları, pansiyon pazarlaması, pansiyonda iş bölümü, yiyecek içecek hizmetleri, hijyen ve güvenlik  konuları da anlatılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir