Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Genç Sanatçı Aylin Ongun’dan “Keman Resitali”

EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarında sahne genç sanatçılara emanet

Genç Sanatçı Aylin Ongun’dan “Keman Resitali”

Özlem Gökmen – Funda Akçay

Ege Üniversitesi (EÜ) Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı etkinlikleri kapsamında Doç. Dr. Nurdan Gürtunca’nın koordinatörlüğünde Keman Sanatçısı Aylin Ongun tarafından “Keman Resitali” dinletesi gerçekleştirildi.

Konservatuvar Etkinlik Salonunda yapılan dinletiye; EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Gürkan Güleç, Piyano Eğitmeni Deniz Kocaman, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren, Kemanist Aylin Ongun’un da hocası olan Öğretim Görevlisi Dr. Gürkan Güleç, “Birçok ilimi birleştirerek ortaya güzel bir sanat çıkarıyoruz. Müzik gibi bir süreçte yalnız ilerlenmiyor. Bu ilerlemede yol gösterici; öğretmen ve ailedir fakat aile öğretmenden önce gelir. Hep öğrencilerime enstrümanı çok sevmelerini aşılıyorum. İyi bir öğretmen en çok sevilendir. Ben böyle yetiştim ve Aylin’i de böyle yetiştirdim. Aylin, bundan sonra hayatına çok iyi keman çalan birisi olarak devam edecek” dedi.

Etkinlik kapsamında Aylin Ongun, birbirinden değerli eserleri kemanıyla icra ederek kulakların pasını sildi.

“Batı müziğinin en zor enstrümanlarından biri kemandır”

Program sonunda söz alan EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey, “Aylin, geleceğimizin aydınlık yüzlerinden birisi. Bu dünyadan göç ettiğimizde bizlerin değerlerini devam ettirecek çok başarılı, sevecen, aydınlık yüzümüz. Batı müziğinin en zor enstrümanlarından bir tanesi kemandır ve Aylin, yakın arkadaş olarak kemanı seçti. Bu yolda ona başarılar diliyorum” dedi.  Konuşmasının ardından Prof. Dr. Özge Gülbey,  Kemanist Aylin Ongun’a ve ona piyanoda eşlik eden Deniz Kocaman’a “Teşekkür Belgesi” verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir