Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Öğrenci Topluluklarından 23Nisan’a özel etkinlikler

Ege Üniversitesi (EÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci toplulukları, birikimlerini ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile paylaşmaya devam ediyor.

Egeli gençler  düzenledikleri etkinliklerle hem kişisel ve akademik gelişimlerine hem de toplumsal hayata katkıda bulunan çalışmalara öncülük ediyorlar. Bu kapsamda Ege Üniversitesi Resim, Müzik, Türk Halk Dansları, Hayvan Hakları ile Ağız ve Diş Sağlığı toplulukları  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik çeşitli alanlarda etkinlik gerçekleştirdi.

Torbalı’nın Dirmil Köyü İlkokulu’nu ve Ortaokulu’nu ziyaret eden Resim Topluluğu, okulun duvarlarına öğrencilerle birlikte resim yaptı. Ağız ve Diş Sağlığı Topluluğu, öğrencilere diş ve ağız sağlığının önemini anlatıp doğru diş fırçalama tekniklerini uygulamalı olarak gösterdi. Türk Halk Dansları Topluluğu kitap bağışında bulunarak okulun kütüphanesinin eksiklerini tamamladı. Müzik Topluluğu, Barış Manço şarkıları ile öğrencilerin 23 Nisan coşkusuna ortak oldu. Hayvan Hakları Topluluğu ise okul bahçesi ve çevresindeki sokak hayvanlarının iç ve dış parazit ilaçlamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir