Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Üniversitesi- Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi “İkili Diploma Programı”  4 yıl daha uzatıldı

 Rektör Prof. Dr. Budak ADAU heyeti ve öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi

Ege Üniversitesi- Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi “İkili Diploma Programı”  4 yıl daha uzatıldı

Ege Üniversitesinin Türk yükseköğretimine örnek uygulama olarak hayata geçirdiği Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi (ADAU) ile ikili diploma programı kapsamında çalışmalar sürüyor. Programın detaylarını ve durumunu değerlendirmek üzere Ege Üniversitesine gelen ADAU Rektörü Doç. Dr. Zafer Gurbanov ve beraberindeki heyet, EÜ Senato Salonunda gerçekleştirilen İkili Diploma Programı Yönetim Kurulu Toplantısına ve “Cumhuriyet Resepsiyonu”na katıldı. Programın ikinci günü Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, ADAU üst yönetimi ve eğitim için Ege Üniversitesinde bulunan Azerbaycanlı öğrenciler ile kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Ardından ADAU Üst Yönetimi, Ege Üniversitesi Senatosu’na katıldı.  Senato Toplantısında gerçekleştirilen imza töreninde İkili Diploma Programı 4 yıl süreyle uzatıldı.

Rektör Prof. Dr. Budak, “Yükseköğretime model olan ikili diploma programımızı ADAU ile birlikte başarılı şekilde yürütüyoruz. Uluslararasılaşma misyonumuz kapsamında oldukça önemli bulduğum bu programımızı 4 yıl süreyle uzatıyoruz. Yenilediğimiz model programın üniversitelerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İki devlet tek millet ülküsüyle gönül köprüleri inşa ederek, ülkelerimize, üniversitelerimize, bilime katkı sunmaya, rol model olmaya devam edeceğiz. Ayrıca çok önem verdiğim bu program vesilesi ile  üniversitemizde bulunan ADAU Rektörü Doç. Dr. Zafer Gurbanov, ADAU heyeti ve öğrencilerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bu değerli iş birliğini daha ileriye taşımak ve yenilerini eklemek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Burada eğitim gören Azerbaycanlı öğrencilerimizi de en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Öğrenci odaklı tam akredite bir araştırma üniversitesi olarak bilgi birikimimizi gönül coğrafyamızla paylaşmaya, bilim ihraç etmeye devam edeceğiz. İkili diploma programımıza emek veren tüm hocalarımıza ve çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Kahvaltı Programında söz alan Azerbaycanlı gençler Ege Üniversitesinin eğitim kalitesi ve araştırma altyapısı ile ilgili memnuniyetlerini dile getirdi. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak ve Ege Üniversitesi ailesi tarafından gösterilen misafirperverlikten memnuniyet duyduklarını ifade eden ADAU Rektörü Doç. Dr. Zafer Gurbanov, ikili diploma programı kapsamında iş birliklerini daha ileriye taşımak istediklerini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir