Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Tıp Fakültesi yeni hekim adaylarını bekliyor

Akredite Fakülte, A Plus Hastane, Kaliteli eğitim…

EÜ Tıp Fakültesi yeni hekim adaylarını bekliyor

Yarım yüzyılı aşkın süredir Türkiye’ye ve dünyaya alanında saygın hekimler kazandıran Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF), kalite odaklı eğitimi ve güçlü alt yapısıyla yeni dönemde öğrencilerini bekliyor. Her yıl yüzde 1’lik dilimden seçkin öğrencilerin tercihi olan EÜTF, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) başarı listelerinde de ilk sıralarda yer alıyor.

Bölgenin en kapasiteli ve en donanımlı hastanesi ile entegre olarak eğitim faaliyetlerini sürdüren EÜTF, Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurumu (UTEAK) tarafından eğitimde akredite edilerek kalitesi tescillenmiş bir kurum olma özelliği taşıyor. Tıp eğitimi alan öğrencilerin önemli uygulama alanı olan EÜTF Hastanesi ise Sağlık Bakanlığı Verimlilik ve Kalite Daire Başkanlığı tarafından “A Plus Hastane”  olarak nitelendiriliyor. Uluslararası alanda da sık sık adını duyuran EÜTF, pek çoğu ilk olma özelliği taşıyan çalışmalarıyla, saygın kuruluşların sıralamalarında dünyada ilk 500, Türkiye’de ise ilk 5 fakülte arasında yer alıyor.

Zengin uygulama olanakları

Hem teorik eğitimde hem de uygulamada öğrencilerine geniş imkânlar sunan EÜTF, özellikle son yıllarda yapılan dev yatırımlarla son teknolojik tıbbi cihazları, laboratuvarları ve dijital alt yapısıyla uzun bir süreç olan tıp eğitimini hem verimli hem de keyifli hale getiriyor. Fakülte, uyguladığı entegre eğitim sistemi ile daha ilk yıllarda hem teorik bilgiyi hem de klinik tecrübeyi öğrencilerine sunuyor. Kadavra, mikroskopi ve benzeri pratik uygulamalar ile altyapı olanakları açısından Türkiye’nin en zengin fakültelerinden biri olan EÜTF; bilimsel araştırmaları, projeleri ve aldığı ödüllerle dünyanın önde gelen referans tıp merkezleri arasında yer alıyor.

Modern yönetmelerle alanında uzman hekimler yetişiyor

Her yıl yaklaşık 350 yeni öğrenciye kapılarını açan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, bu yıl da özellikle ilk binde yer alan öğrencilerin tercihi olmaya aday. Fakültede uygulanan “Simüle Hasta Laboratuvarı” ile öğrenciler, hasta rolündeki gönüllülerle iletişim, öykü alma ve fizik muayene becerilerini geliştirme gibi çalışmalar gerçekleştirirken “Araştırmacı Eğitim Programı” ile öğrencilerin bilimsel çalışmaların içinde yer almasını sağlıyor.  Her bir öğrencisini bireysel olarak yakinen takip eden EÜTF’de “Özel Çalışma Modülü” ile öğrenciler, öğretim elemanları ile birlikte istedikleri farklı alanlarda becerilerini geliştirebiliyorlar. Yine Ege Üniversitesi bünyesinde yer alan 80’e yakın öğrenci topluluğuna katılarak sosyal ve kültürel becerilerine yenilerini ekleyebiliyorlar. Fakülte, ERASMUS programı ile yurt dışı eğitim imkânına sahip. Mezunlarına geniş imkanlar sunarak uzmanlık yolunda rehberlik eden EÜTF, Tıpta Uzmanlık Sınavı başarıları ile Tıp Fakülteleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, merkezi konumu ile ulaşımı kolay, yeşil ve yaya dostu kampüsü ile 7/24 yaşayan bir yerleşke olarak dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir