Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

“Minik Bedenler, Büyük Hayaller”  projesi ile minikler, eğlenirken öğrenecek

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında fikirlerini topluma yararlı projeler ile birleştirmeye devam ediyor. Danışmanlığını İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgiler’in üstlendiği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım 2.sınıf öğrencileri Ebrar Şirin ve Ceren Aslan’ın üye olarak yer aldığı “Minik Bedenler, Büyük Hayaller” sosyal sorumluluk projesi ile miniklerin eğlenirken öğrenmesi hedefleniyor.

Proje ile ilgili bilgi veren Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier, “Minik Bedenler, Büyük Hayaller” projemiz sayesinde, Bursa/Orhangazi ilçesinde İlkyaz Anaokulu 5 yaş grubunda olan çocukların sağlıklı iletişim biçimlerini öğrenmesi, öğrendiklerini uygulaması, oyunlar oynaması ve bu sayede sosyalliklerini arttırmalarının yanı sıra yaratılan sıcak ortam ile hikaye yazma etkinliğinin gerçekleştirilmesi ve çocukların kendini daha doğru bir biçimde ifade etmelerine ortam hazırlanmasını amaçlıyoruz” diye konuştu.

Proje kapsamında 5 yaş grubu çocukların ilgisini çekecek, eğlenceli pek çok etkinliğin düzenleneceğini belirten Doç. Dr. Bilgilier, “Proje üyeleri tarafından hazırlanan iletişim semineri, eğitici oyunlar ve masal yazma etkinlikleri sayesinde çocuklar hem eğlenecek hem de öğrenecek. Çocuklarımız hikâye yazma etkinliğinde hikâyelerini oluştururken, onların hayal gücünü daha etkin ortaya çıkartabilmeleri için en eğlenceli ve doğal ortam yaratılmaya çalışılacak. Hikâye yazımı bittikten sonra ise çocukların hikâyeleri kitapçık halinde bastırılarak, anı olarak kendilerine armağan edilecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir