Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli genç araştırmacıların TÜBİTAK başarısı devam ediyor

 Ege Üniversitesinde oluşturulan bilim üretme ekosistemini sürdürülebilir kılmak hedefiyle akademisyenler ve öğrenciler yurt dışındaki üniversiteler ile iş birlikleri kurmaya devam ediyor. EÜ Tıp Fakültesi akademisyenlerinden Araştırma Görevlisi  Dr. Kubilay Doğan Kılıç “TÜBİTAK 2219-A Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı” ve Araştırma Görevlisi  Derya Erışık “TÜBİTAK 2214-A Yurt Dışı Doktora Sırası Araştırma Burs Programı” kapsamında desteklenmeye layık görüldü. Genç bilim insanlarının tez danışmanlığını ise EÜ Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Yiğit Uyanıkgil’in üstleniyor.

Prof. Dr. Yiğit Uyanıkgil ve genç araştırmacılar, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı makamında ziyaret etti. Ege Üniversitesinin uluslararasılaşma hedefleri kapsamında TÜBİTAK yurtdışı burslarının önemini vurgulayan Prof. Dr. Necdet Budak genç araştırmacıları ve tez danışmanları Prof. Dr. Yiğit Uyanıkgil’i tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. Prof. Dr. Budak “Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yiğit Uyanıkgil ve TÜBİTAK ‘2219-A Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı’ ve ‘2214-A Yurt Dışı Doktora Sırası Araştırma Burs Programı’ kapsamında burs kazanan doktora öğrencilerimize nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” dedi.

TÜBİTAK programlardan 2219-A programı kapsamında Dr. Kubilay Doğan Kılıç, doktora sonrası çalışmalarını Almanya Münih’te bulunan Helmholtz Enstitüsünde iTERM laboratuvarlarında yeni nesil histolojik şeffaflama teknikleri üzerinde gerçekleştirecek. Araş. Gör.  Derya Erışık ise 2214-A programı kapsamında, İsveç’teki Karolinska Enstitüsü’nde hücresel tedaviler ile ilgili doktora tez çalışmalarını gerçekleştirmeye hak kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir