Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli Gönüllü Diş Hekimleri depremzedelerin ağız ve diş bakımlarını yaptı

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde görev yapan sağlık çalışanları, gönüllü olarak Türkiye Elektrik İletim A.Ş. İzmir Bölge Müdürlüğü Misafirhanesinde kalan depremzede vatandaşların muayenelerini yaparak ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeden ayrılarak İzmir’e gelen afet mağduru vatandaşlara kucak açan Ege Üniversitesi (EÜ), depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Zuhal Tuğsel ve Doç. Dr. Ilgın İlgenli ile birlikte toplam 14 kişilik gönüllü ekip, İzmir TEİAŞ misafirhanesine aileleri ile yerleştirilmiş olan depremzede vatandaşlara ağız bakım hizmeti verdi. 10’u çocuk 30 depremzedenin ağız içi muayenelerini gerçekleştiren ekip, ağız bakımı ve ağız hijyeni eğitimleri verirken çocuklarla oyun ve boyama etkinlikleri yaptı.

Ege Üniversitesi ailesi olarak daima depremzede vatandaşların yanında olduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversite olarak tüm birimlerimizle depremin ilk anından itibaren el birliği, gönül birliği ile tek yürek olup depremin yaralarını sarmaya çalıştık ve çalışmaya devam diyoruz. Bu süreçte eğitimden ayni ve nakdi yardıma, kan bağışından sağlık personeli desteğine kadar pek çok alanda bilimsel gücümüzü seferber ettik. Şimdi de Diş Hekimliği Fakültemiz öğretim üyeleri koordinasyonunda 14 kişilik gönüllü ekibimiz, İzmir’e gelen depremzede vatandaşlarımıza ağız bakım hizmeti verdi. Gönüllü ekibimiz ayrıca yetişkinlere ve çocuklara yönelik ağız hijyen eğitimi de vererek tedavilerinin devamı için Diş Hekimliği Fakültemizde muayene randevularını oluşturdu. Ege Üniversitesi ailesi olarak üniversitemizin tüm imkânlarını vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.  Hep birlikte çalışarak büyük felaketin yaralarını tek yürek olarak saracağız” dedi.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Zuhal Tuğsel ve Doç. Dr. Ilgın İlgenli koordinatörlüğündeki 14 kişilik gönüllü ekip depremzede vatandaşlara macun, diş fırçası ve çocuklara balon, top gibi hediyeler verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir