Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesinden yeni bir uluslararasılaşma adımı

Ege Üniversitesi (EÜ), günün koşullarının eğitim alanına getirdiği değişim ve yeniliklerin bilinciyle uluslararası akademik iş birlikleri geliştirmeye devam ediyor. EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü ile Özbekistan Tıp Kolejleri ve Sağlık Kurumları arasında iş birliği çalışmalarını artırmak amacıyla toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Çeber Turfan, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Birsen Karaca Saydam, Ebelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman Soğukpınar, 1. Uluslararası ve Ulusal Ebelik Tarihi Kongresi Başkanı ve Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ummahan Yücel, Arş. Gör. Dr. Zehra Baykal Akmeşe ve Ebelik Bölümü Arş. Gör. Dr. Emine Demir’in yanı sıra; Özbekistan Tıp Kolejleri ve Sağlık Kurumlarından Munisa Rikhsieva, Gulnora Maksudovna, Gulçehra Artikbaveyna, Farhod Şukurev Işkuloviç, Umida Mamadaliyeva Pulatovna katıldı.

“Geleceğe yönelik projeler konuşuldu”

Toplantının başkanlığını üstlenen EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Çeber Turfan, “Fakülte olarak, faaliyetlerimizi üniversitemizde Rektör Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde hayata geçirilen uluslararasılaşma hedefimiz doğrultusunda sürdürüyoruz. Özbekistan Tıp Kolejleri ve Sağlık Kurumları ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda 28-30 Nisan 2023 tarihinde İzmir’de düzenleyeceğimiz 1. Uluslararası ve Ulusal Ebelik Tarihi Kongresi’nin organizasyonu, TÜBİTAK ve Özbekistan Cumhuriyeti Yenilikçi Kalkınma Bakanlığı İkili İş Birliği Programı kapsamında yürütülecek ortak projeler gibi konuları istişare ettik. İş birliğimizin Türkiye ve Özbekistan arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine hem kısa hem de uzun vadede katkı sunacağına inanıyoruz. Bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Rektörümüz başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.