Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EGE GSTMF’NİN  “MATE” TAKIMI BAŞARIYA DOYMUYOR

Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (EÜ GSTMF) Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğrencileri Elif Beyzanur Oruç ve Çağla Sude Gönül, birlikte kurdukları “MATE” isimli takımla ülke çapında düzenlenen çeşitli etkinliklerden başarılar elde ettiler.

EÜ GSTMF öğrencilerinden oluşan MATE takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen Genç Hackathon “Katılımcılığın Dijital Hali” yarışmasında İzmir’i temsil ederek ikinci oldular. Aynı takım, Süleyman Demirel Üniversitesi Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ile GAMEFED tarafından düzenlenen “Metaverse Türkiye Girişimcilik Maratonu”nda birinciliği elde ettiler. Başarılı öğrenciler ayrıca GelecektekiSen tarafından gerçekleştirilen ve toplamda beş hafta sürecek olan ‘WEB 3.0 Genç Yetenekler Programı’ adlı yaz sınıfına katılmaya hak kazanan sayılı öğrencilerden oldular. MATE takımı bunların dışında IDEMA ve BROTHERS’in ortaklaşa düzenlediği ‘Hayata Karışan Kadınlar’ adlı programda ‘Yeni Medya’ modülünü kazanarak bootcamp sürecine kadar ilerleyip finalde elendiler. Takım üyelerinden Çağla Sude Gönül bireysel olarak İletişim Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği ‘Stratcom Uluslararası İletişimciler’ forumuna İzmir’i temsilen katılmaya hak kazanan iki kişiden biri oldu.

Öğrencilerin başarılarından duydukları memnuniyeti dile getiren EÜ GSTMF Dekanı Prof. Dr. Alev Fatoş Parsa, “Görsel İletişim Tasarımı bölümü öğrencilerimiz Elif Beyzanur Oruç ve Çağla Sude Gönül, birlikte kurdukları “MATE” takımı ile katıldıkları birçok yarışmadan başarıyla döndüler. Hem üniversitemizi, hem de kentimizi en iyi şekilde temsil ettiler. Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir